so 27.2.2021
A-tým

Luboš Kozel skončil

Baník ukončil spolupráci s trenérem Lubošem Kozlem. Představenstvo klubu odvolalo dosavadního trenéra po dnešním utkání s Teplicemi a vedením mužstva byl pověřen kouč béčka Ondřej Smetana, kterému budou pomáhat Václav Daněk, Ivo Staš a Jan Baránek mladší.

Luboš Kozel končí po 14 měsících, spolu s ním odchází i asistent Ivan Kopecký. Jan Baránek i trenér brankářů Vít Baránek v realizačním týmu zůstávají.

„Domníváme se, že jsme trenérskému týmu vytvořili dostatečně dlouhý prostor pro koncepční práci. Nelze si ale nepřiznat, že výkony a hra týmu měly sestupnou tendenci, místo aby to bylo naopak. Věřili jsme, že po vítězné sérii v prosinci tým nabral sebevědomí, konečně se nastartuje a půjdeme postupně nahoru i herně, ale po zimní pauze znovu nastal celkový pokles. Je evidentní, že tým je v útlumu a my mu potřebujeme dát nějaký stimul, což je hlavní příčina této změny,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Vedením týmu byl v sobotu večer pověřen Ondřej Smetana, kterému budou k dispozici čtyři bývalí dlouholetí hráči Baníku. 

„Byl bych nerad, aby to vyznělo, že za vše mohou trenéři. Tak to není. Luboš Kozel se svým týmem tady odvedl dobrou práci, výkon na trávníku nakonec vždy odvádí konkrétní hráči. My si ve zbytku sezony musíme vypracovat důkladnou analýzu celého hráčského kádru, a to nejen ve smyslu sportovní složky výkonu, ale i nastavení hráčů ve vztahu k Baníku,“ doplnil Alois Grussmann.

19
David
Lischka
4
Yira
Sor
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
8
Jaroslav
Harušťák
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
66
Denis
Granečný
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
33
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
13
Roman
Potočný