so 27.2.2021
A-tým

Luboš Kozel skončil

Baník ukončil spolupráci s trenérem Lubošem Kozlem. Představenstvo klubu odvolalo dosavadního trenéra po dnešním utkání s Teplicemi a vedením mužstva byl pověřen kouč béčka Ondřej Smetana, kterému budou pomáhat Václav Daněk, Ivo Staš a Jan Baránek mladší.

Luboš Kozel končí po 14 měsících, spolu s ním odchází i asistent Ivan Kopecký. Jan Baránek i trenér brankářů Vít Baránek v realizačním týmu zůstávají.

„Domníváme se, že jsme trenérskému týmu vytvořili dostatečně dlouhý prostor pro koncepční práci. Nelze si ale nepřiznat, že výkony a hra týmu měly sestupnou tendenci, místo aby to bylo naopak. Věřili jsme, že po vítězné sérii v prosinci tým nabral sebevědomí, konečně se nastartuje a půjdeme postupně nahoru i herně, ale po zimní pauze znovu nastal celkový pokles. Je evidentní, že tým je v útlumu a my mu potřebujeme dát nějaký stimul, což je hlavní příčina této změny,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Vedením týmu byl v sobotu večer pověřen Ondřej Smetana, kterému budou k dispozici čtyři bývalí dlouholetí hráči Baníku. 

„Byl bych nerad, aby to vyznělo, že za vše mohou trenéři. Tak to není. Luboš Kozel se svým týmem tady odvedl dobrou práci, výkon na trávníku nakonec vždy odvádí konkrétní hráči. My si ve zbytku sezony musíme vypracovat důkladnou analýzu celého hráčského kádru, a to nejen ve smyslu sportovní složky výkonu, ale i nastavení hráčů ve vztahu k Baníku,“ doplnil Alois Grussmann.

29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
3
Muhammed
Sanneh
17
Michal
Frydrych
99
Ladislav
Almási
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
13
Daniel
Smékal
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
33
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
26
Muhamed
Tijani
9
David
Buchta
23
Jaroslav
Svozil
25
Jiří
Fleišman
14
Petr
Jaroň
4
Martin
Chlumecký
1
Martin
Hrubý
16
Jan
Laštůvka