FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Luboš Kozel: Jsem zklamaný, ale ne z výkonu

25.02.2020 | Redakce

Fanouškům se výkon Baníku líbil, solidně zaplněný stadion to svým hráčům dal v průběhu utkání i na jeho konci několikrát najevo. Jak ale viděl výkon svých svěřenců trenér Luboš Kozel?

Mužstvo si vypracovalo mnoho šancí, ale byl z toho jen bod. Jaké je tedy vaše hodnocení?

Jsem zklamaný. Ne z výkonu, ale z výsledku a z toho, že jsme ztratili dva hráče. Hlavně v první polovině byl ten zápas z naší strany velmi dobrý. Udělali jsme si to těžší po taktické chybě, soupeř nás hned ztrestal. Naštěstí jsme dokázali po hezkém

Dokázali jsme rychle vyrovnat…

A pak na nás na chvíli dolehlo nucené střídání Roberta Hrubého. Ale od dvacáté minuty jsme byli lepším týmem. Do poločasu jsme si zasloužili vést, protože šancí jsme měli dost a hráli jsme, co jsme asi chtěli.

Ve druhém poločase se na šanci čekalo déle…

Ve druhém poločase jsme byli herně lepší než soupeř, ale už jsme se tak nedostávali do koncovky, jako v první půli. Pak jsme si šanci vytvořili, Šašinkovi ji dvakrát chytil Hrubý. Potom došlo na druhé nucené střídání. Soupeř se z toho tlaku na pět deset minut dostal. V závěru už to bylo hodně otevřené, šanci měl i soupeř a my jsme mohli prohrát. Lašty nás naštěstí podržel. V souhrnu si myslím, že body jsme ztratili spíš my. Ale bylo to dobré utkání na obou stranách. Mělo to tempo, v určitých fázích jsme ukázali kvalitu. Chyběla tomu jen ta druhá branka, která by byla, myslím si, zasloužená.

Jak dlouho jste se po utkání na Slovácku, kde jste bez několika důležitých hráčů dokázali zvítězit, rozhodoval o podobě sestavy pro utkání s Jabloncem?

Musím přiznat, že jedno místo jsem řešil ještě ráno a možná jsem to nevyřešil úplně správně. To tak někdy bývá. My jsme to pojali tak, že ti hráči, kteří na Slovácku nehráli, kdyby neměli karty, v sestavě by byli. A chtěli jsme je vidět. Hráče, kteří hráli na Slovácku, jsem pochválil. S tím, že teď máme nabitý program a že bude dobře, když budou hráči rozehraní ve větším počtu a my budeme mít více variant. Samozřejmě jsem nepočítal s těmi dvěma věcmi, které se během zápasu staly.

Tím myslíte zdravotní potíže Roberta Hrubého a Adama Jánoše, kvůli kterým museli oba hráči předčasně ze hřiště. Jak to s oběma hráči vypadá?

Adam Jánoš má vykloubené rameno. To je tak na tři čtyři týdny. Minimálně. Robert Hrubý si stěžoval na velké bušení srdce. Cítil úzkost, bylo mu skoro až na omdlení. A prý to neměl poprvé. Takže to asi nebude úplně náhoda.

Jak jste si užil první zápas v domácím prostředí Baníku?

Popravdě řečeno, moc ne. Od začátku to nemělo scénář, jaký bychom si představovali. Dostali jsme gól, naštěstí jsme rychle vyrovnali, ale pak hned to zranění, změna. Myslím si, že se to i v tom závěru projevilo. Že jsme museli dvakrát nuceně střídat ve středu pole. Měli jsme ještě připraveny nějaké varianty směrem dopředu, ale už jsme je nemohli udělat, protože už jsme neměli střídání. Takže to byla od první chvíle spíš hektika.

Jak se vám zamlouval výkon Ondřeje Šašinky, který měl v utkání několik šancí?

Byl po utkání zklamaný, že nedal gól. Že šanci neproměnil. Ale on to neřešil špatně. Já ho pochválil, protože to odpracoval, hodně toho odpresoval, byl pořád v nabídce. Je mu jedenadvacet let, ty góly jsou nadstavba a nemůžeme čekat, že nám bude dávat gól v každém zápase.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA