ne 29.1.2017
A-tým

Ľubomír Urgela: Těžko jsme se prosazovali

Stává se to, a nezřídka - po střeleckém koncertu přijde gólový půst. Baník po pětigólové smršti proti Karviné vyšel o tři dny později v Třinci střelecky naprázdno a to ho stálo neporazitelnost v zimní přípravě. „Upřímně si musíme říct, že těch šancí jsme si moc nevypracovali,“ řekl útočník Ľubomír Urgela, který v neděli oslavil sedmadvacáté narozeniny.

Sám jste zmínil, že šancí moc nebylo.

Opravdu jsme si moc šancí nevypracovali. Vyložené skoro žádné. Oni hráli celý zápas zatažení, když dali gól ze standardní situace, ještě je to posílilo. Těžko se proti tomu prosazovalo.

Za posledního půl roku jste prohráli dva zápasy, v obou případech s Třincem. Znamená to, že vám jeho styl nesedí?

Třinec dobře brání. Takhle zezadu hraje pořád, co si z druhé ligy pamatuju. Byla to příprava, ale oni to chtěli udržet za každou cenu na těch 1:0, když už se dostali do vedení. Měli jsme sice územní převahu, ale moc jsme se nedokázali prosadit. To by měla být naše motivace do další práce. Aspoň vidíme, že máme ještě dost co zlepšovat. 

Jak vy sám zimní přípravu snášíte po třech týdnech?

Doteď jsem tak tvrdou zimní přípravu nezažil. Fakt. Byli jsme v Kroměříži, trénovali jsme třífázově a to nám dalo dost zabrat. Ráno hřiště, pak tartan, takhle devět dnů v kuse. Byl to už trochu nápor i na psychiku, ale zvládli jsme to. Doufám, že se nám to vyplatí v jarní sezoně a budeme z toho těžit.

0
Jiří
Boula
0
David
Buchta
0
Jiří
Fleišman
0
Lukáš
Budínský
0
Nemanja
Kuzmanović
0
David
Lischka
0
Ladislav
Takács
0
Jan
Juroška
0
Filip
Kaloč
0
Ladislav
Almási
0
Jakub
Pokorný
0
Martin
Chlumecký
0
Jiří
Klíma
0
Daniel
Tetour
0
Petr
Jaroň
0
Gigli
Ndefe
0
Muhammed
Sanneh
0
Jaroslav
Svozil
0
Jan
Laštůvka