ne 29.1.2017
A-tým

Ľubomír Urgela: Těžko jsme se prosazovali

Stává se to, a nezřídka - po střeleckém koncertu přijde gólový půst. Baník po pětigólové smršti proti Karviné vyšel o tři dny později v Třinci střelecky naprázdno a to ho stálo neporazitelnost v zimní přípravě. „Upřímně si musíme říct, že těch šancí jsme si moc nevypracovali,“ řekl útočník Ľubomír Urgela, který v neděli oslavil sedmadvacáté narozeniny.

Sám jste zmínil, že šancí moc nebylo.

Opravdu jsme si moc šancí nevypracovali. Vyložené skoro žádné. Oni hráli celý zápas zatažení, když dali gól ze standardní situace, ještě je to posílilo. Těžko se proti tomu prosazovalo.

Za posledního půl roku jste prohráli dva zápasy, v obou případech s Třincem. Znamená to, že vám jeho styl nesedí?

Třinec dobře brání. Takhle zezadu hraje pořád, co si z druhé ligy pamatuju. Byla to příprava, ale oni to chtěli udržet za každou cenu na těch 1:0, když už se dostali do vedení. Měli jsme sice územní převahu, ale moc jsme se nedokázali prosadit. To by měla být naše motivace do další práce. Aspoň vidíme, že máme ještě dost co zlepšovat. 

Jak vy sám zimní přípravu snášíte po třech týdnech?

Doteď jsem tak tvrdou zimní přípravu nezažil. Fakt. Byli jsme v Kroměříži, trénovali jsme třífázově a to nám dalo dost zabrat. Ráno hřiště, pak tartan, takhle devět dnů v kuse. Byl to už trochu nápor i na psychiku, ale zvládli jsme to. Doufám, že se nám to vyplatí v jarní sezoně a budeme z toho těžit.

24
Jan
Juroška
18
Tomáš
Zajíc
21
Daniel
Holzer
5
Adam
Jánoš
1
Radovan
Murin
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
31
Ondřej
Šašinka
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
17
Muhammed
Sanneh
77
Gigli
Ndefe
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
6
Daniel
Tetour
8
Jakub
Drozd
13
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
15
Patrizio
Stronati
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
7
Martin
Fillo
23
Jaroslav
Svozil