ne 29.1.2017
A-tým

Ľubomír Urgela: Těžko jsme se prosazovali

Stává se to, a nezřídka - po střeleckém koncertu přijde gólový půst. Baník po pětigólové smršti proti Karviné vyšel o tři dny později v Třinci střelecky naprázdno a to ho stálo neporazitelnost v zimní přípravě. „Upřímně si musíme říct, že těch šancí jsme si moc nevypracovali,“ řekl útočník Ľubomír Urgela, který v neděli oslavil sedmadvacáté narozeniny.

Sám jste zmínil, že šancí moc nebylo.

Opravdu jsme si moc šancí nevypracovali. Vyložené skoro žádné. Oni hráli celý zápas zatažení, když dali gól ze standardní situace, ještě je to posílilo. Těžko se proti tomu prosazovalo.

Za posledního půl roku jste prohráli dva zápasy, v obou případech s Třincem. Znamená to, že vám jeho styl nesedí?

Třinec dobře brání. Takhle zezadu hraje pořád, co si z druhé ligy pamatuju. Byla to příprava, ale oni to chtěli udržet za každou cenu na těch 1:0, když už se dostali do vedení. Měli jsme sice územní převahu, ale moc jsme se nedokázali prosadit. To by měla být naše motivace do další práce. Aspoň vidíme, že máme ještě dost co zlepšovat. 

Jak vy sám zimní přípravu snášíte po třech týdnech?

Doteď jsem tak tvrdou zimní přípravu nezažil. Fakt. Byli jsme v Kroměříži, trénovali jsme třífázově a to nám dalo dost zabrat. Ráno hřiště, pak tartan, takhle devět dnů v kuse. Byl to už trochu nápor i na psychiku, ale zvládli jsme to. Doufám, že se nám to vyplatí v jarní sezoně a budeme z toho těžit.

9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
8
Jaroslav
Harušťák
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka