FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ligy stojí, vláda vyhlásila nouzový stav

12.03.2020 | Redakce

AKTUALIZOVÁNO 15:40. Koronavirus paralyzoval Českou republiku a fotbalové soutěže nejsou výjimkou. Důsledkem čtvrtečního vyhlášení nouzového stavu na území České republiky je i zastavení všech sportovních soutěží a akcí s účastí nad 30 osob. Opatření by mělo trvat 30 dnů.

Vláda ČR vyhlásila stav nouze na příštích 30 dnů, ale doba trvání se může měnit v závislosti na vývoj pandemie koronaviru. Do odvolání nouzového stavu se každopádně všechny fotbalové soutěže na území České republiky hrát nebudou a odložené zápasy se uskuteční v náhradních, dosud neurčených termínech.

"Z rozhodnutí Vlády ČR o zavedení nouzového stavu od 12. března 2020 s ohledem na hrozbu nákazy koronavirem COVID-19 v Česku vyplývá, že je zakázáno pořádání jakýchkoliv sportovních akcí většího charakteru. Z tohoto důvodů musí Ligová fotbalová asociace odložit všechna střetnutí obou nejvyšších fotbalových soutěží až do odvolání nouzového stavu. O dalším vývoji bude LFA jednat s ohledem na další vývoj epidemiologické situace v Česku a v souladu s dalšími opatřeními českých státních orgánů," uvedla ve svém komuniké LFA, která řídí profesionální fotbal v České republice.

"FC Baník Ostrava vnímá výsledky jednání Bezpečnostní rady České republiky a vývoj tohoto onemocnění. Z tohoto důvodu dáváme na vědomí všem rodičům a hráčům, že Akademie FC Baník Ostrava ruší od pátku 13. března všechny tréninky do odvolání. Za týden v pátek 20. března zveřejníme podle aktuálního vývoje další stanovisko klubu," informoval sekretář FC Baník Ostrava Roman Holiš.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA