út 22.9.2015
Aktuální zprávy

Liga je velká motivace, budu makat dál, říká Josef Celba

Je dalším z mladých baníkovců, nadějných hráčů mládežnické líhně našeho klubu, který postupně objevuje svět velkého fotbalu a ligových zkušeností. Dvacetiletý odchovanec Josef Celba za Baník v lize debutoval v náročném duelu na Dukle, a to na pro něj obvyklém postu pravého obránce. Ligovou premiéru zvládl obstojně, což pro něj znamená skvělou motivaci a cíl makat na sobě dál tak, aby se v sílící konkurenci našeho mužstva opět prosadil.

Podobě jako nedávno debutující stoper Martin Honiš či během minulé sezóny nastupující útočník Jakub Šašinka a levý bek Matěj Helešic je i Celba příkladem, že v baníkovské generaci hráčů ročníků 1995 a 1996 se skrývá potenciál, který stojí za to rozvíjet, maximálně podporovat a dávat mu na ligovém trávníku prostor. A to i za okolností, kdy tým průběžně prochází procesem konsolidace, jako se to právě děje u našeho ligového celku pod vedením trenéra Radomíra Korytáře.

Celbova šance přišla před utkáním na Dukle. Jaké dojmy si z něj odnesl ligový debutant? „Bylo super zahrát si ligu, i když jako týmu nám zápas nevyšel. Jsem rád, že jsem mohl nastoupit do tak těžkého utkání, jako bylo to s Duklou,“ podělil se o pocity dvacetiletý hráč, který sice už za naše áčko odehrál několik přípravných utkání, ale jinak pravidelně nastupuje především v Juniorské lize.

„Věděl jsem, že fotbal v lize je rychlejší a tvrdší. Chtěl jsem proto hrát s maximálním odhodláním a nasazením po celých devadesát minut a předvést prostě to nejlepší, co umím,“ řekl Celba, kterého přímo v hledišti povzbuzovala rodina i známí. „Taťka říkal, že to bylo dobré, teda až na tu penaltu v prvním poločase po mém souboji s Přikrylem. Jinak ale byly ohlasy z rodiny pozitivní. Snaží se jezdit na všechny moje zápasy, vynechají jenom výjimečně,“ chválil si rodinnou podporu mladý baníkovec, který by pochopitelně rád na ligovou premiéru co nejdříve navázal.

„Liga je velká motivace, takže budu makat dál, abych si řekl o další šanci. Tím víc, když k nám teď přišel kvalitní pravý bek Martin Dostál. Máme v týmu novou konkurenci, díky které se můžeme všichni zlepšovat,“ řekl Celba, který stejně jako fanoušci Baníku věří, že s příchodem nových hráčů dojde i k celkovému vzestupu týmu po stránce herní a výsledkové. „Myslím si, že jsme na dobré cestě. Na každém tréninku všichni pracujeme na sto procent, to je hlavní, aby pak v zápase přišla odměna,“ dodal mladý obránce.

13
Daniel
Smékal
32
Lukáš
Budínský
7
Karel
Pojezný
16
Jan
Laštůvka
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
25
Jiří
Fleišman
29
Ladislav
Takács
77
Gigli
Ndefe
26
Muhamed
Tijani
33
Eldar
Šehić
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
3
Muhammed
Sanneh
4
Martin
Chlumecký
14
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási