út 22.9.2015
Aktuální zprávy

Liga je velká motivace, budu makat dál, říká Josef Celba

Je dalším z mladých baníkovců, nadějných hráčů mládežnické líhně našeho klubu, který postupně objevuje svět velkého fotbalu a ligových zkušeností. Dvacetiletý odchovanec Josef Celba za Baník v lize debutoval v náročném duelu na Dukle, a to na pro něj obvyklém postu pravého obránce. Ligovou premiéru zvládl obstojně, což pro něj znamená skvělou motivaci a cíl makat na sobě dál tak, aby se v sílící konkurenci našeho mužstva opět prosadil.

Podobě jako nedávno debutující stoper Martin Honiš či během minulé sezóny nastupující útočník Jakub Šašinka a levý bek Matěj Helešic je i Celba příkladem, že v baníkovské generaci hráčů ročníků 1995 a 1996 se skrývá potenciál, který stojí za to rozvíjet, maximálně podporovat a dávat mu na ligovém trávníku prostor. A to i za okolností, kdy tým průběžně prochází procesem konsolidace, jako se to právě děje u našeho ligového celku pod vedením trenéra Radomíra Korytáře.

Celbova šance přišla před utkáním na Dukle. Jaké dojmy si z něj odnesl ligový debutant? „Bylo super zahrát si ligu, i když jako týmu nám zápas nevyšel. Jsem rád, že jsem mohl nastoupit do tak těžkého utkání, jako bylo to s Duklou,“ podělil se o pocity dvacetiletý hráč, který sice už za naše áčko odehrál několik přípravných utkání, ale jinak pravidelně nastupuje především v Juniorské lize.

„Věděl jsem, že fotbal v lize je rychlejší a tvrdší. Chtěl jsem proto hrát s maximálním odhodláním a nasazením po celých devadesát minut a předvést prostě to nejlepší, co umím,“ řekl Celba, kterého přímo v hledišti povzbuzovala rodina i známí. „Taťka říkal, že to bylo dobré, teda až na tu penaltu v prvním poločase po mém souboji s Přikrylem. Jinak ale byly ohlasy z rodiny pozitivní. Snaží se jezdit na všechny moje zápasy, vynechají jenom výjimečně,“ chválil si rodinnou podporu mladý baníkovec, který by pochopitelně rád na ligovou premiéru co nejdříve navázal.

„Liga je velká motivace, takže budu makat dál, abych si řekl o další šanci. Tím víc, když k nám teď přišel kvalitní pravý bek Martin Dostál. Máme v týmu novou konkurenci, díky které se můžeme všichni zlepšovat,“ řekl Celba, který stejně jako fanoušci Baníku věří, že s příchodem nových hráčů dojde i k celkovému vzestupu týmu po stránce herní a výsledkové. „Myslím si, že jsme na dobré cestě. Na každém tréninku všichni pracujeme na sto procent, to je hlavní, aby pak v zápase přišla odměna,“ dodal mladý obránce.

99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
4
Yira
Sor
23
Jaroslav
Svozil
5
Adam
Jánoš
17
Muhammed
Sanneh
33
Ondřej
Kukučka
19
David
Lischka
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Roman
Potočný
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
16
Jan
Laštůvka
12
Radovan
Murin
66
Denis
Granečný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška