čt 19.11.2020
Aktuální zprávy

Legendární Lubomír Knapp slaví 70!

Neodmyslitelně patří ke zlaté generaci Baníku přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Má na kontě všechny tři mistrovské tituly z té doby, se svými 246 ligovými starty se řadí mezi desítku hráčů, kteří za Baník odehráli nejvíce ligových zápasů v historii. Ve čtvrtek slaví sedmdesátku. LUBOMÍR KNAPP!

"Byly to krásné roky. Hlavně v Baníku," ohlíží se Lubomír Knapp v dokumentu, který Baník u příležitosti jeho jubilea uvedl na svých sociálních sítích, za svou fotbalovou kariérou. Vzpomíná v něm na deset let strávených v Baníku, na trenéry, které v něm potkal, na úspěchy i neúspěchy. "Trenér Hadamczik mě měl přečteného. Když jsem byl v pohodě, očekával ode mě mnohem víc. Když jsem udělal průšvih, on o něm věděl. A já jsem pak musel hrát na dvě stě procent," vzpomíná Lubomír Knapp v dokumentu kupříkladu na trenérskou legendu Evžena Hadamczika.

Ohlíží se v něm také za svým reprezentačním působením. Byl součástí československého týmu, který v kvalifikaci vybojoval postup na závěrečný turnaj ME 1976. Do Jugoslávie však kvůli zranění neodcestoval a zlato, které tehdy tým trenérů Ježka a Vengloše získal, mu tak ve sbírce chybí. "Vždycky, když jsme se pak se spoluhráči v reprezentaci dále potkávali, bylo mi to líto," říká s odstupem 44 let. 

V Baníku působil v letech 1973 až 1983. V tomto roce odešel do Sigmy Olomouc.

Vzpomínkový portrét Lubomíra Knappa si můžete prohlédnout zde. .

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Muhammed
Sanneh
0
Patrizio
Stronati
0
Viktor
Budinský
0
Jaroslav
Svozil
0
Adam
Jánoš
0
Ondřej
Šašinka
0
Jan
Juroška
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Jakub
Drozd
0
Jakub
Pokorný
0
Tomáš
Zajíc
0
Gigli
Ndefe
0
Filip
Kaloč
0
Daniel
Holzer
0
Daniel
Tetour
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jiří
Fleišman
0
David
Buchta
0
Radovan
Murin
0
Jan
Laštůvka
0
Ondřej
Kukučka