čt 8.9.2022
A-tým

Last minute posily: Srdjan Plavšić a Cadu

Baník zareagoval na nepovedený začátek sezony posílením kádru. Pár hodin před koncem letního přestupního termínu získal na hostování Srba Srdjana Plavšiće ze Slavie a Brazilce Cadua z Plzně.

Oba hráči jsou posilami na kraj pole. Šestadvacetiletý Srb operuje zpravidla nalevo, zatímco o rok mladší Brazilec je zvyklý hrát zprava. Oba však umí alternovat i na protějším křídle.

„Oba kluci jsou hotoví hráči s prověřenou kvalitou v české lize. Víme, co od nich můžeme čekat. Úplně klíčová pro nás byla ochota hráčů do Baníku jít,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Hbitého Srba navíc Pavel Vrba zná ze společného působení ve Spartě. „Potěšilo mě, že to jednání nebylo o financích. Máme finanční strop a limity, přes které zkrátka nemůžeme jít, a přesto jsme se bez problémů dohodli s hráčem i jeho klubem na podmínkách,“ uvedl Alois Grussmann.

Plavšič i Cadu přišli do Baníku na hostování do konce sezony. „Je pravda, že poprvé za mého působení v Baníku přivádíme hráče na hostování bez opce. Není to směr, kterým chceme směřovat a pokračovat. Ocitli jsme se ale v nepříjemné situaci, která si žádala rychlé a výjimečné řešení. Vzhledem k situaci na trhu jsme se rozhodli pro tento způsob transferu, protože věříme, že přinese efekt a zvýšení kvality do týmu. Jsme na čtrnáctém místě a potřebovali jsme okamžité posílení kádru, hotového fotbalistu na křídlo, u kterého odpadá problém s adaptací.“

Pětadvacetiletý Cadu byl v posledních dvou sezonách jedním z klíčových hráčů Pardubic a letos v létě přestoupil do Plzně. V české lize dal zatím jedenáct gólů. Srdjan Plavšič vstřelil osm branek a na dalších 14 přihrál.

7
Karel
Pojezný
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
13
Daniel
Smékal
18
Robert
Mišković
26
Muhamed
Tijani
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
33
Eldar
Šehić
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Michal
Frydrych
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
30
Jiří
Letáček
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta