čt 8.9.2022
A-tým

Last minute posily: Srdjan Plavšić a Cadu

Baník zareagoval na nepovedený začátek sezony posílením kádru. Pár hodin před koncem letního přestupního termínu získal na hostování Srba Srdjana Plavšiće ze Slavie a Brazilce Cadua z Plzně.

Oba hráči jsou posilami na kraj pole. Šestadvacetiletý Srb operuje zpravidla nalevo, zatímco o rok mladší Brazilec je zvyklý hrát zprava. Oba však umí alternovat i na protějším křídle.

„Oba kluci jsou hotoví hráči s prověřenou kvalitou v české lize. Víme, co od nich můžeme čekat. Úplně klíčová pro nás byla ochota hráčů do Baníku jít,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Hbitého Srba navíc Pavel Vrba zná ze společného působení ve Spartě. „Potěšilo mě, že to jednání nebylo o financích. Máme finanční strop a limity, přes které zkrátka nemůžeme jít, a přesto jsme se bez problémů dohodli s hráčem i jeho klubem na podmínkách,“ uvedl Alois Grussmann.

Plavšič i Cadu přišli do Baníku na hostování do konce sezony. „Je pravda, že poprvé za mého působení v Baníku přivádíme hráče na hostování bez opce. Není to směr, kterým chceme směřovat a pokračovat. Ocitli jsme se ale v nepříjemné situaci, která si žádala rychlé a výjimečné řešení. Vzhledem k situaci na trhu jsme se rozhodli pro tento způsob transferu, protože věříme, že přinese efekt a zvýšení kvality do týmu. Jsme na čtrnáctém místě a potřebovali jsme okamžité posílení kádru, hotového fotbalistu na křídlo, u kterého odpadá problém s adaptací.“

Pětadvacetiletý Cadu byl v posledních dvou sezonách jedním z klíčových hráčů Pardubic a letos v létě přestoupil do Plzně. V české lize dal zatím jedenáct gólů. Srdjan Plavšič vstřelil osm branek a na dalších 14 přihrál.

25
Jiří
Fleišman
1
Martin
Hrubý
22
Filip
Kaloč
26
Muhamed
Tijani
23
Jaroslav
Svozil
33
Eldar
Šehić
13
Daniel
Smékal
8
Srdjan
Plavšić
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási
14
Petr
Jaroň
30
Jiří
Letáček
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
11
Nemanja
Kuzmanović
18
Robert
Mišković
16
Jan
Laštůvka
7
Karel
Pojezný
96
Eneo
Bitri
3
Muhammed
Sanneh
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma