čt 5.1.2023
A-tým

Laco Takács: Touha po návratu mě žene dopředu

Náročné období na fyzickou i psychickou stránku. Ladislav Takács je však i po listopadové osteotomii kolena plný odhodlání vrátit se na hřiště.

„Touha po návratu mě žene dopředu,“ prohlásil šestadvacetiletý defenzivní hráč, který v rámci rekonvalescence začíná šlapat na kole a plavat.

Na fotbal to ještě hned tak nebude, motivace mu přesto nechybí. „Rehabilitace bude dlouhá, ale já se vrátím silnější! Je přede mou ještě kus cesty, ale já jsem odhodlaný se vrátit a Baníku pomoct,“ prohlásil Laco Takács, který v květnu proti Hradci vstřelil i svůj první gól v baníkovském dresu.

Přiznává, že když se na podzim dozvěděl, že se nevyhne náročnému operačnímu zákroku kolena, bylo mu do breku. „První myšlenky byly hrozné, postupně jsem to ale přijmul a pak už jsem naopak chtěl, ať to mám co nejrychleji za sebou a můžu začít rekonvalescenci. Nejhorší bylo to čekání, ale na operaci jsem už šel s čistou hlavou.

„Teď jsem nastavený dobře a mám v hlavě jen návrat. Jsem rád, že to mám za sebou. Doktoři už mi povolují postupně různé sportovní aktivity a to mi dodává další novou motivaci k tvrdé práci. Můžu už začít pomalu lehké cviky s vlastní vahou, plavání, kolo. To je pro mě super. Když jsem jen chodil o berlích a nemohl nic dělat, bylo to ubíjející. Teď už jsem upnutý na návrat, pro který udělám sto deset procent, prostě vše, co bude v mých silách.“

26
Filip
Blažek
29
Ladislav
Takács
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič
70
David
Fadairo
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
11
Eldar
Šehić
22
Filip
Kaloč
28
Filip
Kubala
30
Jiří
Letáček
19
David
Lischka
99
Ladislav
Almási
13
Samuel
Grygar
37
Matej
Madleňák
10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
12
Tomáš
Rigo
15
Patrick
Kpozo
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula
32
Paixao da Silva
Ewerton
21
Jiří
Klíma
7
Karel
Pojezný
17
Michal
Frydrych
24
Jan
Juroška