čt 5.1.2023
A-tým

Laco Takács: Touha po návratu mě žene dopředu

Náročné období na fyzickou i psychickou stránku. Ladislav Takács je však i po listopadové osteotomii kolena plný odhodlání vrátit se na hřiště.

„Touha po návratu mě žene dopředu,“ prohlásil šestadvacetiletý defenzivní hráč, který v rámci rekonvalescence začíná šlapat na kole a plavat.

Na fotbal to ještě hned tak nebude, motivace mu přesto nechybí. „Rehabilitace bude dlouhá, ale já se vrátím silnější! Je přede mou ještě kus cesty, ale já jsem odhodlaný se vrátit a Baníku pomoct,“ prohlásil Laco Takács, který v květnu proti Hradci vstřelil i svůj první gól v baníkovském dresu.

Přiznává, že když se na podzim dozvěděl, že se nevyhne náročnému operačnímu zákroku kolena, bylo mu do breku. „První myšlenky byly hrozné, postupně jsem to ale přijmul a pak už jsem naopak chtěl, ať to mám co nejrychleji za sebou a můžu začít rekonvalescenci. Nejhorší bylo to čekání, ale na operaci jsem už šel s čistou hlavou.

„Teď jsem nastavený dobře a mám v hlavě jen návrat. Jsem rád, že to mám za sebou. Doktoři už mi povolují postupně různé sportovní aktivity a to mi dodává další novou motivaci k tvrdé práci. Můžu už začít pomalu lehké cviky s vlastní vahou, plavání, kolo. To je pro mě super. Když jsem jen chodil o berlích a nemohl nic dělat, bylo to ubíjející. Teď už jsem upnutý na návrat, pro který udělám sto deset procent, prostě vše, co bude v mých silách.“

22
Filip
Kaloč
18
Robert
Mišković
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
29
Ladislav
Takács
30
Jiří
Letáček
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
8
Srdjan
Plavšić
10
Matěj
Šín
96
Eneo
Bitri
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
1
Martin
Hrubý
33
Eldar
Šehić
16
Jan
Laštůvka
14
Petr
Jaroň
7
Karel
Pojezný
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
13
Daniel
Smékal
25
Jiří
Fleišman
17
Michal
Frydrych
26
Muhamed
Tijani
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
3
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil