ne 19.12.2021
Rozhovory

Laco Almási: To jsem ještě nezažil

Přišel do zápasu po přestávce za stavu 0:2. Nejdřív hlavou snížil, pak si další přesnou hlavičkou vynutil penaltu, kterou proměnil a otočil na 3:2. Přesto odcházel LADISLAV ALMÁSI ze hřiště s rozporuplnými pocity. V poslední minutě mohl z penalty završit hattrick a hlavně – vybojovat vítězství pro Baník. Jenže druhou penaltu proměnit nedokázal…

Co vám teď vlastně běží hlavou?

Že jsem něco takového snad ještě nezažil. Člověk tam jde na druhý poločas, podaří se dát dva góly, v poslední minutě dostane šanci, aby dal hattrick a vyhrál zápas… Nemůžu vám teď říct, jaké pocity ve mně teď jsou. Jsou tam i ty pozitivní, i ty negativní. Budu potřebovat dva tři dny na to, abych si v hlavě srovnal, co se to vlastně dneska stalo.

Když jste se v poslední minutě chystal na svou druhou penaltu, myslel jste u toho i na to, že je to šance odčinit ten faul, jehož jste se předtím dopustil a který předcházel vyrovnávacímu gólu Slavie na 3:3?

Ne. Měl jsem chladnou hlavu a věřil jsem si, že dám i tu druhou penaltu. Ale prováhal jsem to. Měl jsem to kopnout jinak. Kopnul jsem to úplně špatně. Beru to na svou zodpovědnost, byla to moje chyba.

O čem přemýšlí hráč, který se chystá na svou druhou penaltu v utkání poté, kdy první promění? Že to kopne na stejnou stranu jako poprvé, nebo raději na tu opačnou?

To bylo asi to, co jsem v hlavě trochu přehodnotil. Měl jsem to totiž kopnout na tu stejnou stranu, jako poprvé. Ale to už člověk nevrátí, stalo se. Myslím, že bychom si zasloužili vyhrát, zvlášť po tom výkonu, který jsme předvedli ve druhé půli, ale bohužel se to nestalo. Škoda.

Na podzim jste dokázali smazat ztrátu a neprohrát ve všech třech utkáních s týmy z TOP 3. Na druhou stranu je Baník nedokázal ani porazit. Co to o síle Baníku říká?

S každým z těchto soupeřů jsme hráli vyrovnanou partii, nevycházely nám ale ty první poločasy. Ve všech těch třech zápasech jsme prohrávali. A pokud chceme vyhrát nad takovým soupeřem, jako jsou tito tři, tak nemůžeme dostat tolik gólů. Pak se to těžko otáčí. Škoda ale, že tu dnes s námi nebyli fanoušci, byli bychom s nimi ještě silnější. Doufám, že na jaře už se zase vrátí na stadion.

Ligový podzim skončil, Baník je pátý. Jak jste s průběhem a výsledkem podzimní části spokojen?

Myslím, že jsme podávali dost stabilní a dobré výkony. Některé zápasy jsme vyhráli větším rozdílem a myslím, že spokojeni být můžeme. Máme na čem stavět. Dali jsme hodně gólů a určitě se těšíme na jarní část. Já si myslím, že to bude ještě lepší než na podzim.

A jak jste se svým prvním půlrokem v dresu Baníku spokojen vy?

Mohlo by to být lepší, ale mohlo to být i horší. Člověk nikdy není úplně spokojený, ale pokud bych dal na jaře stejný počet gólů, spokojený bych asi nakonec byl. Uvidíme. Ale myslím, že na první půlrok to bylo dobré. Ale to už nechť posoudí ostatní.

24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
7
Karel
Pojezný
25
Jiří
Fleišman
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
14
Petr
Jaroň
96
Eneo
Bitri
13
Daniel
Smékal
33
Eldar
Šehić
18
Robert
Mišković
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
3
Muhammed
Sanneh
5
Jiří
Boula
26
Muhamed
Tijani
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
30
Jiří
Letáček
29
Ladislav
Takács
10
Matěj
Šín
1
Martin
Hrubý
99
Ladislav
Almási