FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Kuzmanovič: Když vyhrajeme, ať dá gól třeba Lašty!

17.04.2019 | Redakce

Když se Baník s Opavou střetl na podzim, oblékal Nemanja Kuzmanovič ještě opavský dres. Pak přestoupil do Ostravy, začal střílet góly za Baník a všichni fanoušci od něj teď čekají co nejlepší výkon i proti Slezskému FC. A samozřejmě tři body pro Baník. Ve vítězství Ostravanů věří i "Kuzma" sám.

Jak se na zápas s Opavou těšíte?

Těším se moc. Bude to zajímavý zápas s fantastickou atmosférou. Pro mě to bude samozřejmě zvláštní zápas. Působil jsem v Opavě nějakých pět let, s klukama jsem donedávna hrál, takže se těším hrozně moc. A věřím, že to skončí vítězstvím Baníku.

A třeba nějakým vaším gólem do opavské branky?

Když bude, budu rád. Když budou tři body, ať dá místo mě gól třeba Lašty.

Opava v posledním období výsledkově zabrala. Čím to podle vás je?

Není to náhoda. To mužstvo je dlouho pohromadě. Přišli tam sice nějací noví kluci, ale většina z nich nehraje. Ti kluci o sobě ví a to se projevuje hlavně v domácích zápasech, ve kterých je Opava hodně silná. Opava už je skoro venku z těch bojů o záchranu. I když naším vítězstvím v neděli jim v tom, doufám, nepomůžeme. Věřím ale, že se zachrání. Podle je to tým, který má na to, aby hrál střed tabulky.

Utkání Baníku s Opavou patří mezi nejvyhrocenější v lize. Vy jste do něj na podzim nastoupil v dresu Opavy, teď na jaře obléknete dres Baníku. Máte představu, jaké to bude?

To uvidíme v neděli. Přemýšlel jsem nad tím, ale asi mi to ještě nedochází. Zatím to beru jako běžný zápas, i když vnímám, že pro mě zvláštní bude. V jedné jedenáctce jsem hrál čtyři roky, teď už půl roku nastupuju ve druhé. Uvidíme.

Pravděpodobně si něco vyslechnete i od opavských fanoušků...

Samozřejmě. To k tomu přece patří. Já se na to dokonce i těším. Aspoň pak bude o čem si povídat. Fanoušci mi to samozřejmě musí dát sežrat. Já s tím nemám problém.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA