st 17.4.2019
Aktuální zprávy

Kuzmanovič: Když vyhrajeme, ať dá gól třeba Lašty!

Když se Baník s Opavou střetl na podzim, oblékal Nemanja Kuzmanovič ještě opavský dres. Pak přestoupil do Ostravy, začal střílet góly za Baník a všichni fanoušci od něj teď čekají co nejlepší výkon i proti Slezskému FC. A samozřejmě tři body pro Baník. Ve vítězství Ostravanů věří i "Kuzma" sám.

Jak se na zápas s Opavou těšíte?

Těším se moc. Bude to zajímavý zápas s fantastickou atmosférou. Pro mě to bude samozřejmě zvláštní zápas. Působil jsem v Opavě nějakých pět let, s klukama jsem donedávna hrál, takže se těším hrozně moc. A věřím, že to skončí vítězstvím Baníku.

A třeba nějakým vaším gólem do opavské branky?

Když bude, budu rád. Když budou tři body, ať dá místo mě gól třeba Lašty.

Opava v posledním období výsledkově zabrala. Čím to podle vás je?

Není to náhoda. To mužstvo je dlouho pohromadě. Přišli tam sice nějací noví kluci, ale většina z nich nehraje. Ti kluci o sobě ví a to se projevuje hlavně v domácích zápasech, ve kterých je Opava hodně silná. Opava už je skoro venku z těch bojů o záchranu. I když naším vítězstvím v neděli jim v tom, doufám, nepomůžeme. Věřím ale, že se zachrání. Podle je to tým, který má na to, aby hrál střed tabulky.

Utkání Baníku s Opavou patří mezi nejvyhrocenější v lize. Vy jste do něj na podzim nastoupil v dresu Opavy, teď na jaře obléknete dres Baníku. Máte představu, jaké to bude?

To uvidíme v neděli. Přemýšlel jsem nad tím, ale asi mi to ještě nedochází. Zatím to beru jako běžný zápas, i když vnímám, že pro mě zvláštní bude. V jedné jedenáctce jsem hrál čtyři roky, teď už půl roku nastupuju ve druhé. Uvidíme.

Pravděpodobně si něco vyslechnete i od opavských fanoušků...

Samozřejmě. To k tomu přece patří. Já se na to dokonce i těším. Aspoň pak bude o čem si povídat. Fanoušci mi to samozřejmě musí dát sežrat. Já s tím nemám problém.

7
Martin
Fillo
31
Ondřej
Šašinka
5
Adam
Jánoš
2
Muhamed
Tijani
15
Patrizio
Stronati
11
Nemanja
Kuzmanovič
21
Daniel
Holzer
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour