út 19.5.2020
Aktuální zprávy

Kraj a nemocnice obdržely roušky FCB

Baník, Moravskoslezský kraj a Fakultní nemocnice Ostrava patří k sobě. Důkazem fungující spolupráce je 300 kusů baníkovských roušek, které Baník se svým obchodním partnerem, společností Football Factory, dnes předal vedení Moravskoslezského kraje. Dalších 200 kusů pak klub věnoval fakultní nemocnici.

Roušky převzali v úterý hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer a ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant.

“Bereme to v první řadě jako jakýsi stylový benefit fungující spolupráce. Ochranných pomůcek už je v těchto chvílích pro zdravotnický personál dostatek, ale jak na Kraji, tak mezi zaměstnanci nemocnic je spousta našich fanoušků, kterým to udělalo radost a dodalo tak trochu té baníkovské energie. Konkrétní využití už samozřejmě záleží na obou subjektech,” řekl manažer pro klíčové klienty FC Baník Ostrava Martin Rak, který dar předával. “Poděkování patří i našemu dodavateli a partnerovi Vladimíru Novákovi ze společnosti Football Factory,” dodal Martin Rak.

Spolupráce mezi Baníkem, Moravskoslezským krajem a fakultní nemocnici se neustále rozvíjí. V březnu v době startující pandemie koronaviru dodal Baník se svým partnerem, společností Ball Energy, několik palet energy drinku Baník pracovníkům Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje. V prosinci zase klub věnoval 800 tisíc korun pro pozůstalé obětí tragické střelby ve fakultní nemocnici a ještě předtím daroval ve spolupráci s Optikou, optometrií a oční ambulancí MUDr. Vladimíra Černého tamnímu Očnímu centru pro děti s vadami zraku šek na 100 tisíc korun či další šek na 80 tisíc korun Klinice dětského lékařství.

7
Martin
Fillo
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
11
Nemanja
Kuzmanović
18
Tomáš
Zajíc
1
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
13
Ondřej
Kukučka
21
Daniel
Holzer
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
5
Adam
Jánoš
17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
8
Jakub
Drozd
25
Jiří
Fleišman
15
Patrizio
Stronati
31
Ondřej
Šašinka
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo