FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Kouč Páník si Tyrolsko pochvaluje

10.07.2018 | Redakce

Krásné horské prostředí, dokonalý servis v místě pobytu, dobrá nálada, spokojenost. A taky občasná projížďka na kole z hotelu na trénink a zpět. Tak nějak by se dal charakterizovat první den pobytu Baníku v rakouském Kirchdorfu, kde tým trenéra Bohumila Páníka tráví herní soustředění.

Vše, kvůli čemu si Baník pobyt v Kirchdorfu vybral, v hotelu Das Seiwald a jeho okolí také našel. „Jsme tady maximálně spokojeni. Hotel nám nabízí vše, co k pobytu potřebujeme. Nádherné je i okolí, které mužstvu dopřává i důležitý psychický relax,“ řekl Bohumil Páník. Právě on to ostatně byl, kdo si přál strávit herní soustředění v Tyrolsku.

Hřiště, na němž Baník trénuje, je od hotelu vzdáleno asi dva kilometry. Mužstvo tuto vzdálenost překonává rozmanitými způsoby. „Někdo jede autobusem, někdo sedne na kolo, která tady máme k dispozici, a sveze se na trénink sám. Musím říct, že takových je v týmu většina. Autobusu dává přednost tak zhruba pět hráčů,“ pravil Bohumil Páník, jenž je sám vášnivým a aktivním vyznavačem cyklistického sportu.

„Na hřiště to ale máme opravdu kousek, takže jízdu na kole nelze v žádném případě považovat za součást kondiční přípravy,“ usmál se trenér Baníku. „Kondiční zaměření měl trénink, který jsme tady absolvovali v úterý ráno. Odpoledne už se pustíme do her ve skupinách, které jsou zaměřeny na taktiku,“ dodal Bohumil Páník s tím, že s výjimkou Milana Jiráska, jehož trápí drobné zdravotní problémy, jsou všichni hráči, kteří do Rakouska odcestovali, v pořádku.

Ve středu čeká baníkovce přípravný duel s německou Arminií Bielefeld. Zápas se bude hrát v Neukirchenu am Grossvenediger, výkop je stanoven na 17.00.  

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
B of B cars s.r.o.
FORTUNA