FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Kouč Páník: Věřím, že se k Milanovi někdo přidá

10.08.2018 | Redakce

Baník vyjíždí na miniturné, dalo by se s malou nadsázkou říct. Přesněji: Po domácím duelu s Příbramí teď na Baník čekají dva zápasy venku. Oba v pondělí, ten první na hřišti Bohemians, pak na Andrově stadionu v Olomouci. Jak je tým připraven? S kolika dovezenými body by byl spokojen Bohumil Páník? To vše už jsou otázky na trenéra Baníku.

Bohemians vstoupili do sezony velmi dobře, naposledy vyhráli na Dukle. Jaký soupeř tedy na Baník ve Vršovicích čeká?

Zápas Bohemky na Dukle jsem viděl. Tam je to vždy specifické. Viděl jsem omlazený tým, kterému chyběl Jindřišek nebo Fryšták v bráně, takže se to mužstvo trochu hledalo. Ale jsou tam nebezpeční hráči. Mašek neustále vbíhá do volných otevřených prostorů. Ve druhém poločase tam přišel ten nový hráč z Bahrajnu (Abdulla Jusuf Helal). To je fotbalista, který mí hrát podle not. Ví, co je fotbal, ví, kdy to shodit, kdy zrychlit, kdy vystřelit. To je velice nebezpečný hrotový hráč.

Na co si musí dát Baník pozor?

Především věřím, že budeme pokračovat v tom týmovém výkonu, který jsme předvedli s Příbramí. I s tím úsilím a nekompromisní hrou, tak jak se nám to dařilo proti Příbrami. Taky věřím, že Milan bude mít zase střeleckou chuť a že se k němu někdo přidá.

Kolik bodů z dvojutkání venku, tedy na Bohemians a v Olomouci, by vás uspokojilo?

Ideální scénář je šest bodů, dobrý scénář jsou čtyři body. Takže po tom půjdeme.

Zápas s Příbramí, který Baník vyhrál, a nadcházející duel na Bohemians od sebe dělí dlouhých devět dní. Jak takto dlouhá přestávka ovlivní tréninkový program?

Hráči dostali o den víc volna. Ale mají sporttestry, takže to zatížení si splní. A máte taky o jeden trénink víc na to, abyste mohli pracovat v určitém taktickém rozestavění a v určitých návycích. Máme tady nové hráče, takže jeden trénink plus je pro nás vždycky výhodou. A samozřejmě všechny ty tréninky jsou podloženy i kondicí.

Jaký je aktuální zdravotní stav týmu?

Dobrý. Mužstvo je, dá se říct, v pořádku, chybí nám jen ti dlouhodobě zranění. I stoper Václav Procházka už je v plném tahu, to je pro nás pozitivní zpráva. 

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA