FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Klub ligových brankářů: Jan Laštůvka už devátý

20.12.2018 | Redakce

Jan Laštůvka stále letí vzhůru pořadím Klubu ligových brankářů Týdeníku Gól, který skládá historický žebříček českých a československých gólmanů podle počtu vychytaných zápasů s čistým kontem v nejvyšších soutěžích. Jelikož šestatřicetiletý brankář Baníku přidal v podzimní části sezony devět nul, poskočil už do první desítky a je reálný předpoklad, že během jara může atakovat sedmou či šestou příčku.

Opora Baníku během podzimu v devíti ligových zápasech nekapitulovala a v historické tabulce přeskočila Antonína Kinského (Dukla Praha, Marila Příbram, Slovan Liberec, Saturn Ramenskoje) a Jiřího Sedláčka (Teplice). Osmý bývalý gólman Košic Anton Švajlen uhájil 125 čistých kont, a pokud Jan Laštůvka setrvá přibližně v podobném průměru, který od příchodu do Baníku má, měl by se dostat nejen před Švajlena, ale možná i před sedmého Alexandera Vencela (Slovan Bratislava).

„Nula gólmana je vždycky vizitka hry celého mužstva, nejen brankáře. Já vždy říkám, že pro mě jsou důležitější tři body než osobní statistika,“ řekl Jan Laštůvka.

Nedostižně se jeví postavení Petra Čecha, který stále ještě jako aktivní brankář nasbíral už 248 nul.

Pořadí Klubu ligových brankářů:

1. Petr Čech 248 nul, 2. Jaromír Blažek 166, 3. Jan Stejskal 164, 4. Martin Vaniak 161, 5. Luděk Mikloško 142, 6. Dušan Keketi 135, 7. Alexander Vencel 132, 8. Anton Švajlen 125, 9. Jan Laštůvka 124, 10. Jiří Sedláček 119.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA