po 1.8.2016
A-tým

Kauza Kaša končí smírem a dohodou klubů

Kauza odchodu Filipa Kaši do Žiliny končí smírem. Kluby se dnes na úrovni majitelů dohodly na narovnání sporu i výši odstupného, za kterou Baník postoupí hráčská práva slovenskému celku. Přestupní částku nebude ani jedna strana zveřejňovat.

Baník tak ustoupí od dalších plánovaných kroků, kterými chtěl odchod Filipa Kaši napadnout u fotbalových instancí. S hráčem měl totiž podle české fotbalové legislativy platnou smlouvu, zatímco Žilina s ním přesto podepsala tříletý kontrakt a hájila se řádem nadřazené Mezinárodní federace fotbalových asociací FIFA. Na právní bitvu však nedošlo. Kluby se po několika jednáních nakonec dobraly konsenzu – Baník přitom dosáhl svého a Žilina za Filipa Kašu zaplatí domluvenou cenu.

„Jsme rádi, že jsme nakonec našli společnou řeč a zakopala se válečná sekera. S Žilinou jsme si vyjasnili svá stanoviska a oboustranně jsme se shodli na tom, že chceme, abychom měli standardní a narovnaný vzájemný vztah. Za hráče obdržíme domluvenou cenu, která odpovídá ceně mládežnického reprezentanta na fotbalovém trhu. Během celé doby jsme si byli jisti, že jsme v právu. Jsme rádi, že to tak dopadlo, na nějakých právních tahanicích neměla zájem ani jedna strana. Je na místě poděkovat majiteli žilinského klubu panu Antošíkovi za férové a korektní jednání. Filipovi děkujeme, přejeme mu úspěchy v novém působišti a děkujeme za služby odvedené ve prospěch Baníku“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.
Filip Kaša se tak stal hráčem MŠK Žilina a může už jeho dres obléct i v soutěžních zápasech.

18
Tomáš
Zajíc
25
Jiří
Fleišman
21
Daniel
Holzer
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanovič
7
Martin
Fillo
5
Adam
Jánoš
31
Ondřej
Šašinka
15
Patrizio
Stronati