po 1.8.2016
A-tým

Kauza Kaša končí smírem a dohodou klubů

Kauza odchodu Filipa Kaši do Žiliny končí smírem. Kluby se dnes na úrovni majitelů dohodly na narovnání sporu i výši odstupného, za kterou Baník postoupí hráčská práva slovenskému celku. Přestupní částku nebude ani jedna strana zveřejňovat.

Baník tak ustoupí od dalších plánovaných kroků, kterými chtěl odchod Filipa Kaši napadnout u fotbalových instancí. S hráčem měl totiž podle české fotbalové legislativy platnou smlouvu, zatímco Žilina s ním přesto podepsala tříletý kontrakt a hájila se řádem nadřazené Mezinárodní federace fotbalových asociací FIFA. Na právní bitvu však nedošlo. Kluby se po několika jednáních nakonec dobraly konsenzu – Baník přitom dosáhl svého a Žilina za Filipa Kašu zaplatí domluvenou cenu.

„Jsme rádi, že jsme nakonec našli společnou řeč a zakopala se válečná sekera. S Žilinou jsme si vyjasnili svá stanoviska a oboustranně jsme se shodli na tom, že chceme, abychom měli standardní a narovnaný vzájemný vztah. Za hráče obdržíme domluvenou cenu, která odpovídá ceně mládežnického reprezentanta na fotbalovém trhu. Během celé doby jsme si byli jisti, že jsme v právu. Jsme rádi, že to tak dopadlo, na nějakých právních tahanicích neměla zájem ani jedna strana. Je na místě poděkovat majiteli žilinského klubu panu Antošíkovi za férové a korektní jednání. Filipovi děkujeme, přejeme mu úspěchy v novém působišti a děkujeme za služby odvedené ve prospěch Baníku“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.
Filip Kaša se tak stal hráčem MŠK Žilina a může už jeho dres obléct i v soutěžních zápasech.

16
Jan
Laštůvka
8
Jaroslav
Harušťák
7
Ondřej
Chvěja
13
Roman
Potočný
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Muhammed
Sanneh
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
33
Ondřej
Kukučka
4
Yira
Sor
19
David
Lischka
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta