FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Kauza Kaša končí smírem a dohodou klubů

01.08.2016 | Tisková zpráva

Kauza odchodu Filipa Kaši do Žiliny končí smírem. Kluby se dnes na úrovni majitelů dohodly na narovnání sporu i výši odstupného, za kterou Baník postoupí hráčská práva slovenskému celku. Přestupní částku nebude ani jedna strana zveřejňovat.

Baník tak ustoupí od dalších plánovaných kroků, kterými chtěl odchod Filipa Kaši napadnout u fotbalových instancí. S hráčem měl totiž podle české fotbalové legislativy platnou smlouvu, zatímco Žilina s ním přesto podepsala tříletý kontrakt a hájila se řádem nadřazené Mezinárodní federace fotbalových asociací FIFA. Na právní bitvu však nedošlo. Kluby se po několika jednáních nakonec dobraly konsenzu – Baník přitom dosáhl svého a Žilina za Filipa Kašu zaplatí domluvenou cenu.

„Jsme rádi, že jsme nakonec našli společnou řeč a zakopala se válečná sekera. S Žilinou jsme si vyjasnili svá stanoviska a oboustranně jsme se shodli na tom, že chceme, abychom měli standardní a narovnaný vzájemný vztah. Za hráče obdržíme domluvenou cenu, která odpovídá ceně mládežnického reprezentanta na fotbalovém trhu. Během celé doby jsme si byli jisti, že jsme v právu. Jsme rádi, že to tak dopadlo, na nějakých právních tahanicích neměla zájem ani jedna strana. Je na místě poděkovat majiteli žilinského klubu panu Antošíkovi za férové a korektní jednání. Filipovi děkujeme, přejeme mu úspěchy v novém působišti a děkujeme za služby odvedené ve prospěch Baníku“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.
Filip Kaša se tak stal hráčem MŠK Žilina a může už jeho dres obléct i v soutěžních zápasech.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA