pá 5.3.2021
Aktuální zprávy

Katku Vojtkovou čeká ostrý start v dresu ”Gieksy”!

Ostrá premiéra čeká v sobotu 6. března fotbalistku Kateřinu Vojtkovou. Dosavadní lídryně ženského druholigového týmu Baníku odešla na hostování do polského extraligového GKS Katowice a právě v sobotu jarní část polské nejvyšší soutěže žen začíná. "Gieksa" s Katkou Vojtkovou nastoupí od 13:45 před televizními kamerami proti Medyku Konin.

"Už se nemůžu dočkat," netajila svou zápasovou natěšenost Katka Vojtková, která odehrála své poslední mistrovské utkání v polovině října loňského roku. Pak se tuzemská druhá liga žen zastavila a zatím se neví, kdy se znovu rozjede. Není tedy divu, že sobotní zápas bude pro Kateřinu Vojtkovou svátkem. 

"Gieksa" si kvalit Kateřiny Vojtkové povšimla před časem, kdy ženy Baníku sehrály s Katowicemi přátelské utkání. Navzdory vysoké porážce Ostravanek záložnice Baníku svým výkonem zaujala a velice rychle přišla nabídka k hostování. Baník své nejlepší hráčce ve štěstí nebránil. Šance hrát první ligu se neodmítá. Tím spíš, že není vůbec jasné, kdy a zda vůbec se česká druhá liga na jaře bude ještě hrát. 

"Polský ženský fotbal je na vyšší úrovni než ten náš. A pro mě to byl navíc přechod z české druhé ligy do polské nejvyšší soutěže. V prvních dnech jsem to měla na trénincích hodně těžké. I proto, že jsme vzhledem k situaci, jaká teď nejen u nás panuje, nemohla do té doby pořádně trénovat," líčí Kateřina Vojtková. "Teď už se cítím mnohem lépe, manko jsem dohnala a věřím, že to půjde," dodává česká hráčka, která je v GKS na hostování do konce sezony.

Přestup (resp. hostování) na trase Baník - GKS Katowice neunikl pozornosti fanoušků. "Dostala jsem od těch našich už celou řadu zpráv, ve kterých mi píšou, že je dobře, že jsem šla právě do Katowic," říká Kateřina Vojtková. Skutečnost, že do "Gieksy" přišla právě z Baníku, jí prý pomohla i v klubu samotném. 

"Když se to tady lidé dozvěděli, že jsem z Baníku, začali mě najednou brát skoro jako svou. V týmu si nepřipadám jako cizinka, ale skoro jako zdejší hráčka," říká jedenadvacetiletá hráčka, která v šesti podzimních zápasech druhé ligy žen nastřílela šest gólů. 

Zápas Katowic proti Medyku bude pro domácí celek ostrým testem. Katowice jsou v tabulce na příjemném šestém místě, Medyk Konin je ovšem aktuálně třetí. Objeví se Kateřina Vojtková v základní sestavě "Gieksy"? Podle zpráv z Katowic je to pravděpodobné. "Ještě to není oficiální, takže nevím. Ale přála bych si to," věří záložnice Baníku, nyní tedy ve službách GKS. 

V sobotu uvidíme.

1
Radovan
Murin
7
Martin
Fillo
30
Viktor
Budinský
8
Jakub
Drozd
15
Patrizio
Stronati
23
Jaroslav
Svozil
14
Pepe
Mena
13
Ondřej
Kukučka
31
Ondřej
Šašinka
21
Daniel
Holzer
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanovič
17
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
5
Adam
Jánoš
6
Daniel
Tetour
18
Tomáš
Zajíc