pá 7.10.2022
Aktuální zprávy

Katka Lachká bude bojovat o postup na ME!

Hned tři baníkovská jména se objevila v nominaci reprezentačního výběru fotbalistek do 17 let, které se na konci října pustí do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2023. Přímou nominaci obdržela útočnice Kateřina Lachká, mezi náhradnicemi figurují brankářka Anežka Zelenková a patnáctiletý talent, záložnice Karolína Krupníková.

Pro šestnáctiletou Kateřinu Lachkou, která stejně jako její dvě spoluhráčky figurující mezi reprezentačními náhradnicemi patří do základního kádru prvoligových žen Baníku, se nejedná o první pozvánku do národního týmu. Zkušenost s fotbalem na reprezentační úrovni už má. "Ale to neznamená, že by mě tahle pozvánka nepotěšila a že by to pro mě nebyla velká motivace. Mám z toho radost, na kvalifikaci se moc těším," poznamenala Kateřina Lachká. 

V prvním kvalifikačním turnaji, který se bude hrát ve dnech od 16. do 26. října v Maďarsku, si Češky s Kateřinou Lachkou v sestavě poměří síly s domácím celkem, pak s Norskem a nakonec s týmem Bosny a Hercegoviny. "Proti Maďarkám už jsme v minulosti jednou hrály a víme o nich, že jsou silné. Co čekat od Norek nebo týmu Bosny, to zatím nevím. Ale věřím, že na to, abychom se dostaly mezi postupující celky a prošly do druhé fáze kvalifikace, máme," dodala hráčka Baníku v barvách české reprezentace do 17 let.

33
Eldar
Šehić
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
30
Jiří
Letáček
13
Daniel
Smékal
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
14
Petr
Jaroň
22
Filip
Kaloč
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
9
David
Buchta
8
Srdjan
Plavšić
18
Robert
Mišković
23
Jaroslav
Svozil
1
Martin
Hrubý
96
Eneo
Bitri
16
Jan
Laštůvka
7
Karel
Pojezný
99
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
26
Muhamed
Tijani
3
Muhammed
Sanneh
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych