ne 13.9.2015
Aktuální zprávy

Karol Mondek: Věřím, že nám přestávka pomohla a že se zvedneme

Celkem dvaadvacet dnů dělí poslední ligové utkání od toho, které naše mužstvo čeká v pondělí od 18:00 na hřišti Dukly Praha. Synot ligu na tři týdny přerušil bohatý program reprezentačních zápasů, do nichž se zapojili i hráči Baníku. Nyní, kdy tým už míří na pražskou Julisku, se síly všech koncentrují k jedinému cíli. Tím je podání opravdu zlepšeného výkonu oproti předchozím duelům. Potvrzují to i slova slovenského záložníka Karola Mondeka.

„Myslím si, že nálada je v mužstvu dobrá. Situace se po předchozích zápasech uklidnila, takže věřím, že nám reprezentační přestávka pomohla a že se zvedneme,“ říká slovenský fotbalista, který v prvních pěti kolech vynechal pouze devět minut hry. Mezi hráči v poli je tak největší stálicí sestavy trenéra Radomíra Korytáře a jinak tomu s velkou pravděpodobností nebude ani na Dukle, která každému soupeři umí připravit velmi těžké utkání.

Mondek v dosavadním průběhu sezóny prokázal také svoji univerzálnost, když tři ligové zápasy odehrál jako pravý záložník a dva jako krajní obránce. „Jsem pravý křídelník, ale mohu nastoupit i v obraně. Vždy se snažím odevzdat to nejlepší pro mužstvo. Ostatně, už jsem tak odehrál i pár zápasů ve slovenské lize,“ připomíná Mondek zkušenosti, které získal během působení v Trenčíně.

Stejně jako fanoušci, kteří klub podporují za všech okolností, i on věří, že se nám co nejdříve podaří realizovat transfery nově vyhlédnutých hráčů a jít do budoucích utkání v co nejsilnějším složení. „Každé mužstvo, a to naše není výjimkou, potřebuje co největší konkurenci, protože jen díky ní se zlepšuje. Pokud dojde ke změnám, určitě to týmu pomůže. Věřím, že pak přijdou i výsledky, které všichni čekáme,“ dodává Mondek.

25
Jiří
Fleišman
20
Jakub
Pokorný
5
Jiří
Boula
32
Lukáš
Budínský
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
3
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
29
Ladislav
Takács
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný
13
Daniel
Smékal
4
Martin
Chlumecký
1
Martin
Hrubý
14
Petr
Jaroň
99
Ladislav
Almási