FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Karol Mondek: Věřím, že nám přestávka pomohla a že se zvedneme

13.09.2015 | Tomáš Svoboda

Celkem dvaadvacet dnů dělí poslední ligové utkání od toho, které naše mužstvo čeká v pondělí od 18:00 na hřišti Dukly Praha. Synot ligu na tři týdny přerušil bohatý program reprezentačních zápasů, do nichž se zapojili i hráči Baníku. Nyní, kdy tým už míří na pražskou Julisku, se síly všech koncentrují k jedinému cíli. Tím je podání opravdu zlepšeného výkonu oproti předchozím duelům. Potvrzují to i slova slovenského záložníka Karola Mondeka.

„Myslím si, že nálada je v mužstvu dobrá. Situace se po předchozích zápasech uklidnila, takže věřím, že nám reprezentační přestávka pomohla a že se zvedneme,“ říká slovenský fotbalista, který v prvních pěti kolech vynechal pouze devět minut hry. Mezi hráči v poli je tak největší stálicí sestavy trenéra Radomíra Korytáře a jinak tomu s velkou pravděpodobností nebude ani na Dukle, která každému soupeři umí připravit velmi těžké utkání.

Mondek v dosavadním průběhu sezóny prokázal také svoji univerzálnost, když tři ligové zápasy odehrál jako pravý záložník a dva jako krajní obránce. „Jsem pravý křídelník, ale mohu nastoupit i v obraně. Vždy se snažím odevzdat to nejlepší pro mužstvo. Ostatně, už jsem tak odehrál i pár zápasů ve slovenské lize,“ připomíná Mondek zkušenosti, které získal během působení v Trenčíně.

Stejně jako fanoušci, kteří klub podporují za všech okolností, i on věří, že se nám co nejdříve podaří realizovat transfery nově vyhlédnutých hráčů a jít do budoucích utkání v co nejsilnějším složení. „Každé mužstvo, a to naše není výjimkou, potřebuje co největší konkurenci, protože jen díky ní se zlepšuje. Pokud dojde ke změnám, určitě to týmu pomůže. Věřím, že pak přijdou i výsledky, které všichni čekáme,“ dodává Mondek.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 15:30 | A-tým
FC Viktoria Plzeň
FC Baník Ostrava