ne 13.9.2015
Aktuální zprávy

Karol Mondek: Věřím, že nám přestávka pomohla a že se zvedneme

Celkem dvaadvacet dnů dělí poslední ligové utkání od toho, které naše mužstvo čeká v pondělí od 18:00 na hřišti Dukly Praha. Synot ligu na tři týdny přerušil bohatý program reprezentačních zápasů, do nichž se zapojili i hráči Baníku. Nyní, kdy tým už míří na pražskou Julisku, se síly všech koncentrují k jedinému cíli. Tím je podání opravdu zlepšeného výkonu oproti předchozím duelům. Potvrzují to i slova slovenského záložníka Karola Mondeka.

„Myslím si, že nálada je v mužstvu dobrá. Situace se po předchozích zápasech uklidnila, takže věřím, že nám reprezentační přestávka pomohla a že se zvedneme,“ říká slovenský fotbalista, který v prvních pěti kolech vynechal pouze devět minut hry. Mezi hráči v poli je tak největší stálicí sestavy trenéra Radomíra Korytáře a jinak tomu s velkou pravděpodobností nebude ani na Dukle, která každému soupeři umí připravit velmi těžké utkání.

Mondek v dosavadním průběhu sezóny prokázal také svoji univerzálnost, když tři ligové zápasy odehrál jako pravý záložník a dva jako krajní obránce. „Jsem pravý křídelník, ale mohu nastoupit i v obraně. Vždy se snažím odevzdat to nejlepší pro mužstvo. Ostatně, už jsem tak odehrál i pár zápasů ve slovenské lize,“ připomíná Mondek zkušenosti, které získal během působení v Trenčíně.

Stejně jako fanoušci, kteří klub podporují za všech okolností, i on věří, že se nám co nejdříve podaří realizovat transfery nově vyhlédnutých hráčů a jít do budoucích utkání v co nejsilnějším složení. „Každé mužstvo, a to naše není výjimkou, potřebuje co největší konkurenci, protože jen díky ní se zlepšuje. Pokud dojde ke změnám, určitě to týmu pomůže. Věřím, že pak přijdou i výsledky, které všichni čekáme,“ dodává Mondek.

12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
33
Ondřej
Kukučka
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
5
Adam
Jánoš
19
David
Lischka
99
Ladislav
Almási
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
17
Muhammed
Sanneh
4
Yira
Sor
16
Jan
Laštůvka
8
Jaroslav
Harušťák
66
Denis
Granečný
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
13
Roman
Potočný
77
Gigli
Ndefe
7
Ondřej
Chvěja