so 7.5.2016
A-tým

Karol Mondek: V kabině byla bouřka

Za výkon v první půli sobotního zápasu s Bohemians 1905 to hráči od trenéra Vlastimila Petržely v kabině pořádně schytali. Zlepšená hra už ale vedla jen ke korekci porážky. „O přestávce byla v kabině docela bouřka, což nám pomohlo, protože ve druhém poločase byl náš výkon už mnohem lepší. Jen mě mrzí, že se nám nepodařilo alespoň vyrovnat," řekl slovenský záložník Karol Mondek.

Čím si vysvětlujete nevydařený první poločas?

Těžko říct. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, když jsme brzy inkasovali. To nám moc nepomohlo. Špatně jsme bránili a kromě dvou inkasovaných branek měl soupeř i další velké šance. To je třeba sportovně uznat. Mohli jsme prohrávat větším rozdílem.


I přesto, že jste do půle prohrávali 0:2, jste ale na polovině soupeře nehráli vyloženě špatně.
Kombinačně na tom nejsme špatně, dokážeme držet míč. Problém je, že většina našich akcí končí před šestnáctkou. Chybí nám tam lepší zakončení, lepší finální přihrávka. Prostě bychom tam měli být celkově přesnější. Nemá cenu si nic nalhávat, problémy s ofenzívou se nás drží celou sezonu.

Co s tím?
V tréninku se ofenzivě věnujeme, ale výsledky se zatím nedostavily. Musíme být v pokutovém území agresívnější i průbojnější. Rozhodně máme v tomto ohledu co zlepšovat.

Vy už víte, zda zůstanete v Baníku i v příští sezoně?
Mám tady platný kontrakt, takže počítám s tím, že ano. Nyní nás čekají dva poslední zápasy v lize, kde bychom rádi získali ještě nějaké body. Já taky věřím, že se vedení klubu podaří stávající kádr udržet. To bude před sezonou ve druhé lize hodně důležité, aby se v létě nebudoval úplně nový tým.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
David
Buchta
0
Jiří
Fleišman
0
Jaroslav
Svozil
0
Tomáš
Zajíc
0
Ondřej
Kukučka
0
Ondřej
Šašinka
0
Radovan
Murin
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Adam
Jánoš
0
Jan
Juroška
0
Patrizio
Stronati
0
Jakub
Pokorný
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Viktor
Budinský
0
Gigli
Ndefe
0
Filip
Kaloč
0
Muhammed
Sanneh
0
Daniel
Holzer
0
Daniel
Tetour
0
Jakub
Drozd
0
Jan
Laštůvka