so 7.5.2016
A-tým

Karol Mondek: V kabině byla bouřka

Za výkon v první půli sobotního zápasu s Bohemians 1905 to hráči od trenéra Vlastimila Petržely v kabině pořádně schytali. Zlepšená hra už ale vedla jen ke korekci porážky. „O přestávce byla v kabině docela bouřka, což nám pomohlo, protože ve druhém poločase byl náš výkon už mnohem lepší. Jen mě mrzí, že se nám nepodařilo alespoň vyrovnat," řekl slovenský záložník Karol Mondek.

Čím si vysvětlujete nevydařený první poločas?

Těžko říct. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, když jsme brzy inkasovali. To nám moc nepomohlo. Špatně jsme bránili a kromě dvou inkasovaných branek měl soupeř i další velké šance. To je třeba sportovně uznat. Mohli jsme prohrávat větším rozdílem.


I přesto, že jste do půle prohrávali 0:2, jste ale na polovině soupeře nehráli vyloženě špatně.
Kombinačně na tom nejsme špatně, dokážeme držet míč. Problém je, že většina našich akcí končí před šestnáctkou. Chybí nám tam lepší zakončení, lepší finální přihrávka. Prostě bychom tam měli být celkově přesnější. Nemá cenu si nic nalhávat, problémy s ofenzívou se nás drží celou sezonu.

Co s tím?
V tréninku se ofenzivě věnujeme, ale výsledky se zatím nedostavily. Musíme být v pokutovém území agresívnější i průbojnější. Rozhodně máme v tomto ohledu co zlepšovat.

Vy už víte, zda zůstanete v Baníku i v příští sezoně?
Mám tady platný kontrakt, takže počítám s tím, že ano. Nyní nás čekají dva poslední zápasy v lize, kde bychom rádi získali ještě nějaké body. Já taky věřím, že se vedení klubu podaří stávající kádr udržet. To bude před sezonou ve druhé lize hodně důležité, aby se v létě nebudoval úplně nový tým.

3
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
30
Jiří
Letáček
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
33
Eldar
Šehić
77
Gigli
Ndefe
1
Martin
Hrubý
32
Lukáš
Budínský
13
Daniel
Smékal
16
Jan
Laštůvka
26
Muhamed
Tijani
20
Jakub
Pokorný
17
Michal
Frydrych
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
4
Martin
Chlumecký
25
Jiří
Fleišman
21
Jiří
Klíma