st 30.3.2022
Rozhovory

Kapitánka Sehnálková: Bereme pouze postup!

Velmi dlouho čekaly fotbalistky Baníku na ostrý start jarní části sezony. Dlouhá příprava je nicméně u konce a druhá liga žen se konečně také rozjíždí. Ženy Baníku cílí za postupem do první ligy a také kapitánka týmu Markéta Sehnálková ví, že jakýkoliv jiný výsledek by znamenal zklamání. První jarní utkání sehrají ženy Baníku v neděli 3. dubna od 14 hodin v Porubě proti Teplicím.

Cíl pro jarní část sezony je jasný. Uhájit postupovou pozici, kterou aktuálně v tabulce držíte. Jak těžký úkol to bude?

Těžký, ale musíme ho splnit. Nemáme se na jaře za co schovávat, pokud bychom si postup nevybojovaly, bylo by to zklamání. Bereme jenom postup. Do konce základní části nás čekají tři zápasy. S Teplicemi, v Líšni a s béčkem Sparty. Pak se to rozdělí na dvě poloviny, a ta vrchní si to spolu rozdá o jedno postupové místo. My ještě nemáme účast v té vrchní skupině jistou. Ale chceme ty zbývající tři zápasy odehrát tak, abychom nejen zůstaly v té elitní čtyřce, ale abychom si do ní ideálně přinesly i nějaký náskok. Přinejmenším ten, který teď máme.

Ano, Baníku nyní v tabulce druhé ligy žen patří druhá příčka s dvoubodovým náskokem na třetí Hradec Králové a velkou ztrátou na suverénní béčko Sparty, které ovšem do první ligy postoupit nemůže. Takže Baníku aktuálně náleží postupová pozice...

Ano, a tu chceme před vstupem do nadstavby udržet. To znamená porazit doma Teplice, které jsou sice poslední, ale nevyzpytatelné, pak se pokusit vyhrát v Líšni, se kterou jsme doma na podzim dost smolně prohrály. Herně jsme v tom zápase horší nebyly, ale padaly nám tam takové góly po střelách z větší vzdálenosti. Kdyby se povedlo uhrát těchto šest bodů, budeme spokojené. A kdyby se povedlo uhrát třeba bod proti Spartě, která ale zatím kromě jedné remízy všechno vyhrála, byl by to bonus navíc.

Baníku v předchozích dvou sezonách vždy sebral téměř jistý postup do první ligy covid, kvůli němuž se soutěž v obou předchozích ročnících nedohrála. Také v letošní sezoně je Baník zatím na postupové příčce, ale už to přece jen není tak suverénní jízda jako v těch dvou minulých sezonách. Čím to?

Máte pravdu, že hlavně té předminulé sezoně jsme byly suverénem druhé ligy a postup už by nám asi nikdo nevzal, kdyby se dohrálo. V té minulé sezoně už bylo v naší soutěži béčko Sparty, které tu suverénní pozici převzalo, ale i tak jsme byly oproti zbytku ligy někde trochu jinde a taky už jsme měly k postupu hodně blízko. Po té sezoně ale odešlo několik zkušených hráček, s nimi i trenér, kádr se doplnil mladými juniorkami, což se v této chvíli mohlo projevit. Ty mladé holky jsou velmi perspektivní a myslím si, že pokud bychom postoupily, budou mít herní výkonnost i na tu první ligu, ale musí ještě získat zkušenosti, které jim zatím chybí. I tak ale máme už teď kádr, který má na to, aby postoupil.

V přípravném období si Baník několikrát zahrál s týmy z první ligy. Na jedné straně sbíral cenné zkušenosti a konfrontoval se se silnějšími týmy, což může přinést kvalitativní posun, na druhé straně z toho byly někdy i nepříjemně vysoké porážky. Nebylo to přece jen poněkud frustrující?

Je pravda, že ani v přípravě není příjemné prohrávat, zvláště vyšším rozdílem. Ale na druhou stranu si myslím, že nás to opravdu posouvalo. A ten poslední zápas s Duklou, která je také prvoligová, už jsme prohrály jen 1:2 gólem z poslední minuty a byly jsme už docela vyrovnaným soupeřem. A to nás naopak povzbudilo. Ano, pokud postoupíme, asi bude potřeba kádr ještě posílit, ale myslím si, že tento způsob přípravy, tedy vesměs proti prvoligovým soupeřům, měl svůj smysl a pomohl nám.

Generálku na jarní část měl Baník sehrát proti Prostějovu. Ten však utkání kvůli zdravotním problémům odřekl. Není to před startem jara problém?

Samozřejmě že není dobře, když vám na vrcholu přípravy vypadne zápas. na druhou stranu jsme byli na kvalitním soustředění, takže se nemáme na co vymlouvat a měly bychom ten domácí zápas s Teplicemi rozhodně zvládnout.  

Aktuální tabulka 2.ligy žen zde.

26
Muhamed
Tijani
25
Jiří
Fleišman
7
Karel
Pojezný
96
Eneo
Bitri
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
33
Eldar
Šehić
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
17
Michal
Frydrych
1
Martin
Hrubý
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
18
Robert
Mišković
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
11
Nemanja
Kuzmanović
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
8
Srdjan
Plavšić
13
Daniel
Smékal
30
Jiří
Letáček
5
Jiří
Boula
6
Daniel
Tetour
3
Muhammed
Sanneh