FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Kapitán Šašinka: Můžeme udělat dobrý výsledek

26.06.2017 | Redakce

Česká fotbalová devatenáctka jde vstříc největší možné výzvě ve své věkové kategorii. Do bojů na finálovém turnaji mistrovství Evropy v Gruzii ji povede jako kapitán baníkovský útočník Ondřej Šašinka, s nímž budou reprezentovat i Denis Granečný a Ondřej Chvěja. „Tým máme výborný. Nechci házet nějaká silná slova, ale opravdu se můžeme prát o celkové prvenství,“ řekl devatenáctiletý útočník, který se do kádru vrátil z hostování v Senici.

V pondělí vám začalo závěrečné soustředění. Jaké má devatenáctka ambice?

Máme velice silný tým a máme na to postoupit ze skupiny. Klidně se můžeme poprat o celkové první místo, máme na to vyhrát celé EURO. Ale samozřejmě, že bude zapotřebí to potvrdit výkony na hřišti. Jednoduché to nebude.

Který ze soupeřů může být nejnepříjemnější?

Tam už žádný slabší celek není. Když se dostanete přes dvě fáze kvalifikace, tak už musíte mít nějakou kvalitu. V základní skupině máme Švédsko, Portugalsko a Gruzii. Když to na hřišti odmakáme na více než sto procent, s každým z nich jsme schopni uspět.

Cítíte, že vám osobně prospělo jarní hostování v Senici, kde jste odehrál všechny zápasy?

Pro mě to byla nejlepší možná varianta, protože jsem tam odehrál opravdu všechno. A já v mém věku potřebuju hodně hrát. Určitě mi to prospělo. Slovenská liga má kvalitu, mužstva jako Slovan a Žilina by i u nás hrála nahoře v tabulce. Takže i po fotbalové stránce to mělo kvalitu.

Sledoval jste jarní zápasy Baníku?

Jasně, že ano. Domácí zápasy jsem viděl snad všechny na vlastní oči, protože Senica často hrávala v sobotu a nějak se to dalo stíhat. A venkovní zápasy jsme sledoval přes internet. S klukama jsme si psali, byli jsme pořád v kontaktu. Prožíval jsem to s nimi.

Na přípravu jste se znovu vrátil do Baníku. Nebude těžší si vybojovat místo v kádru, když teď zase na dva týdny odjíždíte?

Je to pravda, že je to dvousečné. Na EURO se hrozně těšíme a určitě se tam můžu zase někam dále posunout. Je to pro celé mužstvo vrchol. Ale tady už mezitím zase trenér bude budovat nějakou sestavu a může být těžší se do ni probojovat. Ale teď se naplno soustředím na mistrovství Evropy a doufám, že tam uděláme výborný výsledek. Základ je postoupit ze skupiny.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA