FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Kapacita se dočasně snižuje na 2000 diváků

23.09.2020 | Redakce

Zhoršená epidemiologická situace v zemi vyvolala reakci Ústředního krizového štábu. Ten dnes ústy nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly oznámil, že sportovní akce na otevřeném prostranství budou až do odvolání omezeny maximálním počtem 2000 diváků.

Nové opatření má trvat minimálně dva týdny, tím pádem je jisté, že se dotkne přinejmenším domácího utkání Baníku se Slavií. Pokud by během následujících čtrnácti dnů došlo ke zploštění křivky růstu infikovaných, má se podle Prymuly situace vrátit do dosavadní podoby, kdy kluby mohly z poloviny naplnit celkovou kapacitu.

„Zatím je to všechno velice rychlé a čerstvé a čekáme i na zpřesňující informace ze strany LFA, která bude v reakci na dnešní prohlášení modifikovat současný Protokol opatření pro pořádání ligových zápasů, z nějž všechny kluby vycházejí. Je ovšem zřejmé, že na utkání se Slavií se na stadion nedostane více než dva tisíce osob. Operativně už samozřejmě pracujeme na tom, jakým způsobem budeme postupovat v naplňování této normy, ale musíme počkat na oficiální stanovisko LFA,“ řekl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA