út 10.1.2017
A-tým

Kádr doplnil brankář Martin Šustr

Baník zvyšuje konkurenci na gólmanském postu. Z Kroměříže do klubu přichází šestadvacetiletý brankář Martin Šustr, který podepsal půlroční smlouvu. Boskovický odchovanec s týmem trénuje už od začátku zimní přípravy.

Martin Šustr v Baníku poprvé zaskakoval už na letním soustředění v Kroměříži ještě jako hráč místní Hanácké Slavie, teď se už ovšem do Ostravy stěhuje natrvalo. Uzavřel kontrakt do konce sezony.

„Jak už jsem dříve řekl, potřebovali jsme pro případ nějakých eventuelních zdravotních potíží získat pro náročnou jarní část sezony ještě jednoho zkušenějšího gólmana. To Martin Šustr splňuje. Trénoval s námi už dříve, víme, koho bereme,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo. Baník tak do jarní části sezony půjde s trojicí Petr Vašek, František Chmiel, Martin Šustr.

Martin Šustr začínal s fotbalem doma v Boskovicích, ale v dorosteneckém věku zamířil do Olomouce a už v osmnácti debutoval v barvách Sigmy proti Zlínu v nejvyšší soutěži. Hned v dalším kole se představil i na Bazalech proti Baníku a Hanákům vychytal remízu 1:1, když ho překonal Róbert Zeher. V lize odchytal pět zápasů. Naposledy strážil v MSFL branku Kroměříže.

12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
17
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
8
Jaroslav
Harušťák
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
4
Yira
Sor
5
Adam
Jánoš
13
Roman
Potočný
7
Ondřej
Chvěja
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška
66
Denis
Granečný
21
Jiří
Klíma
33
Ondřej
Kukučka