út 10.1.2017
A-tým

Kádr doplnil brankář Martin Šustr

Baník zvyšuje konkurenci na gólmanském postu. Z Kroměříže do klubu přichází šestadvacetiletý brankář Martin Šustr, který podepsal půlroční smlouvu. Boskovický odchovanec s týmem trénuje už od začátku zimní přípravy.

Martin Šustr v Baníku poprvé zaskakoval už na letním soustředění v Kroměříži ještě jako hráč místní Hanácké Slavie, teď se už ovšem do Ostravy stěhuje natrvalo. Uzavřel kontrakt do konce sezony.

„Jak už jsem dříve řekl, potřebovali jsme pro případ nějakých eventuelních zdravotních potíží získat pro náročnou jarní část sezony ještě jednoho zkušenějšího gólmana. To Martin Šustr splňuje. Trénoval s námi už dříve, víme, koho bereme,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo. Baník tak do jarní části sezony půjde s trojicí Petr Vašek, František Chmiel, Martin Šustr.

Martin Šustr začínal s fotbalem doma v Boskovicích, ale v dorosteneckém věku zamířil do Olomouce a už v osmnácti debutoval v barvách Sigmy proti Zlínu v nejvyšší soutěži. Hned v dalším kole se představil i na Bazalech proti Baníku a Hanákům vychytal remízu 1:1, když ho překonal Róbert Zeher. V lize odchytal pět zápasů. Naposledy strážil v MSFL branku Kroměříže.

9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
7
Ondřej
Chvěja
77
Gigli
Ndefe
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
33
Ondřej
Kukučka
30
Viktor
Budinský
18
Tomáš
Zajíc
5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč