út 10.1.2017
A-tým

Kádr doplnil brankář Martin Šustr

Baník zvyšuje konkurenci na gólmanském postu. Z Kroměříže do klubu přichází šestadvacetiletý brankář Martin Šustr, který podepsal půlroční smlouvu. Boskovický odchovanec s týmem trénuje už od začátku zimní přípravy.

Martin Šustr v Baníku poprvé zaskakoval už na letním soustředění v Kroměříži ještě jako hráč místní Hanácké Slavie, teď se už ovšem do Ostravy stěhuje natrvalo. Uzavřel kontrakt do konce sezony.

„Jak už jsem dříve řekl, potřebovali jsme pro případ nějakých eventuelních zdravotních potíží získat pro náročnou jarní část sezony ještě jednoho zkušenějšího gólmana. To Martin Šustr splňuje. Trénoval s námi už dříve, víme, koho bereme,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo. Baník tak do jarní části sezony půjde s trojicí Petr Vašek, František Chmiel, Martin Šustr.

Martin Šustr začínal s fotbalem doma v Boskovicích, ale v dorosteneckém věku zamířil do Olomouce a už v osmnácti debutoval v barvách Sigmy proti Zlínu v nejvyšší soutěži. Hned v dalším kole se představil i na Bazalech proti Baníku a Hanákům vychytal remízu 1:1, když ho překonal Róbert Zeher. V lize odchytal pět zápasů. Naposledy strážil v MSFL branku Kroměříže.

16
Jan
Laštůvka
32
Lukáš
Budínský
12
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
10
Matěj
Šín
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
50
Ubong
Ekpai
25
Jiří
Fleišman
7
Šimon
Falta
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
29
Ladislav
Takács
39
Dominik
Janošek
5
Jiří
Boula
4
Martin
Chlumecký