FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Kádr doplnil brankář Martin Šustr

10.01.2017 | Redakce

Baník zvyšuje konkurenci na gólmanském postu. Z Kroměříže do klubu přichází šestadvacetiletý brankář Martin Šustr, který podepsal půlroční smlouvu. Boskovický odchovanec s týmem trénuje už od začátku zimní přípravy.

Martin Šustr v Baníku poprvé zaskakoval už na letním soustředění v Kroměříži ještě jako hráč místní Hanácké Slavie, teď se už ovšem do Ostravy stěhuje natrvalo. Uzavřel kontrakt do konce sezony.

„Jak už jsem dříve řekl, potřebovali jsme pro případ nějakých eventuelních zdravotních potíží získat pro náročnou jarní část sezony ještě jednoho zkušenějšího gólmana. To Martin Šustr splňuje. Trénoval s námi už dříve, víme, koho bereme,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo. Baník tak do jarní části sezony půjde s trojicí Petr Vašek, František Chmiel, Martin Šustr.

Martin Šustr začínal s fotbalem doma v Boskovicích, ale v dorosteneckém věku zamířil do Olomouce a už v osmnácti debutoval v barvách Sigmy proti Zlínu v nejvyšší soutěži. Hned v dalším kole se představil i na Bazalech proti Baníku a Hanákům vychytal remízu 1:1, když ho překonal Róbert Zeher. V lize odchytal pět zápasů. Naposledy strážil v MSFL branku Kroměříže.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA