so 13.2.2016
Juniorka aktuality

Junioři prohráli ve Frýdku-Místku 1:4

Druholigový soupeř z Frýdku-Místku v sobotu řádně prověřil mužstvo našich juniorů, kteří v sestavě doplněné o některé hráče áčka, včetně zkoušeného Karola Karlíka, na hřišti ve Stovkách prohráli 1:4. Podle trenéra Petra Samce jim herně nevyšel především první poločas, ve kterém mohli baníkovci inkasovat i více než dvě branky. Po změně stran sice přišlo určitě zlepšení hry, ale i to bylo proti kvalitnímu protivníkovi málo. Baník v závěru výsledek pouze korigoval, když odražený míč po střele Marka Szotkowského dorazil Jakub Marek.

MFK Frýdek-Místek – FC Baník Ostrava U21 4:1 (2:0)

Branky: 32. Byrtus, 38. Ižvolt, 53. Hošek, 85. Ižvolt - 88. Marek.

Sestava Baníku: Matějka – Strakoš, Mešaninov (46. Plesník), Karlík (70. Mešaninov), Vengřinek (46. Celba) – Behan (46. Čech), Šichor, Foltyn, Švehlík (46. Půda, 80. Behan), Marek – J. Šašinka (46. Szotkowski).

Hodnocení trenéra Petra Samce: „Přestože jsme nastoupili proti zatím nejkvalitnějšímu soupeři v zimní přípravě, zápas je pro nás zklamáním. Nedařilo se nám herně ani v ofenzivě ani v defenzivě. Od počátku nám dělalo problém napadání soupeře, kterého jsme nebyli schopni překonat jinak než dlouhými nákopy. Po nich docházelo ke ztrátám a při problémech ve středu hřiště, který jsme špatně obsazovali, vznikala přečíslení, obrana byla pod tlakem, ať už kvůli kolmicím středem hřiště, nebo po centrech ze stran. V první půli nás soupeř doslova přejel a nebýt zázračných zákroků Matějky, mohli jsme dostat i více branek. Druhá půle už byla vyrovnanější, ale i tak to bylo z naší strany málo. Přesto byl pro nás tento zápas kvalitní prověrkou, byť jsme v něm po týmové i individuální stránce nepodali ani zdaleka optimální výkon.“

Juniory Baníku čekají v zimní přípravě ještě dva zápasy, a to ve středu 17. února od 15:00 v Krnově a v sobotu 20. února od 11:00 v Orlové.