út 28.2.2017
A-tým

Josef Celba podepsal novou smlouvu

Baník rozšířil portofolio hráčů s dlouhodobými smlouvami o další jméno. Vedení klubu se dohodlo na podmínkách nového kontraktu s krajním obráncem Josefem Celbou, který se na Bazalech upsal do 31. prosince 2019.

Dvaadvacetiletý krajní hráč je dalším z řady odchovanců, kterého si Baník v průběhu posledních měsíců pojistil dlouhodobou smlouvou. „Pepa je hráč, který má nepochybně předpoklady, aby se prosadil ve vrcholovém fotbale. Ale musí je ještě rozvinout tvrdou prací v přípravě, jen předpoklady samy o sobě nestačí. My mu dlouhodobým kontraktem dáváme prostor, aby se popral o místo v základu,“ konstatoval sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baníku se od léta povedlo prodloužit smlouvy už s šesticí talentovaných odchovanců. Před Josefem Celbou to byli Ondřej Šašinka, Denis Granečný, Matěj Helešic, Ondřej Chvěja a brankář František Chmiel. „Jsme rádi, že se nám daří prodlužovat smlouvy s odchovanci. Je to cesta, kterou chce Baník v budoucnu jít, ale je to pořád jen dílčí krok. K tomu, aby byli stabilními členy a tahouny prvního mužstva, je pořád ještě kus tvrdé práce, a je to teď především na nich,“ dodal Dušan Vrťo.

99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
33
Ondřej
Kukučka
66
Denis
Granečný
13
Roman
Potočný
30
Viktor
Budinský
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
5
Adam
Jánoš
20
Jakub
Pokorný
17
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
7
Ondřej
Chvěja
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
4
Yira
Sor
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe