čt 7.1.2016
Aktuální zprávy

Jiří Pavlenka přestupuje z Baníku do Slavie Praha

Vývoj jednání o možném přestupu brankáře Jiřího Pavlenky do Slavie Praha dospěl v posledních dnech do finální fáze. Proto můžeme potvrdit, že novým působištěm třiadvacetiletého odchovance Baníku, který v lize dosud odchytal 67 utkání, bude pražský Eden.

Jiří Pavlenka v lize za Baník debutoval v posledním kole sezóny 2012/2013, postupně se díky velké píli vypracoval v brankářskou jedničku, kterou se stal hned v průběhu následující sezóny. Jeho pozice v baníkovském mužstvu byla v posledních měsících neochvějná, byl kapitánem i hlavní oporou týmu, o čemž svědčí to, že odchytal kompletní loňskou ligovou sezónu i všechny zápasy té aktuální. Díky výborným výkonům v dresu Baníku se také dostal do národního týmu do 21 let, za který v letech 2013 až 2015 nastoupil do šesti utkání a jako dvojka se zúčastnil loňského domácího Mistrovství Evropy. Dvakrát se však také dostal do nominace reprezentačního áčka Pavla Vrby.

Vzhledem k tomu, že Jiří Pavlenka dlouhodobě projevoval o přestup do jiného klubu zájem, a ten byl v tomto přestupním období ze strany Slavie opravdu enormní, rozhodli jsme se jej uvolnit a umožnit mu další významný krok v jeho hráčském rozvoji.

Jirkovi za vše, co pro klub na sportovním poli vykonal, děkujeme a přejeme mu do dalších let jen to nejlepší ve fotbalovém i osobním životě!

33
Ondřej
Kukučka
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
13
Roman
Potočný
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
7
Ondřej
Chvěja
17
Muhammed
Sanneh
4
Yira
Sor
8
Jaroslav
Harušťák
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský
66
Denis
Granečný
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanović
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška