FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jiří Pavlenka přestupuje z Baníku do Slavie Praha

07.01.2016 | Tomáš Svoboda

Vývoj jednání o možném přestupu brankáře Jiřího Pavlenky do Slavie Praha dospěl v posledních dnech do finální fáze. Proto můžeme potvrdit, že novým působištěm třiadvacetiletého odchovance Baníku, který v lize dosud odchytal 67 utkání, bude pražský Eden.

Jiří Pavlenka v lize za Baník debutoval v posledním kole sezóny 2012/2013, postupně se díky velké píli vypracoval v brankářskou jedničku, kterou se stal hned v průběhu následující sezóny. Jeho pozice v baníkovském mužstvu byla v posledních měsících neochvějná, byl kapitánem i hlavní oporou týmu, o čemž svědčí to, že odchytal kompletní loňskou ligovou sezónu i všechny zápasy té aktuální. Díky výborným výkonům v dresu Baníku se také dostal do národního týmu do 21 let, za který v letech 2013 až 2015 nastoupil do šesti utkání a jako dvojka se zúčastnil loňského domácího Mistrovství Evropy. Dvakrát se však také dostal do nominace reprezentačního áčka Pavla Vrby.

Vzhledem k tomu, že Jiří Pavlenka dlouhodobě projevoval o přestup do jiného klubu zájem, a ten byl v tomto přestupním období ze strany Slavie opravdu enormní, rozhodli jsme se jej uvolnit a umožnit mu další významný krok v jeho hráčském rozvoji.

Jirkovi za vše, co pro klub na sportovním poli vykonal, děkujeme a přejeme mu do dalších let jen to nejlepší ve fotbalovém i osobním životě!

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA