so 30.4.2022
A-tým

Jiří Klíma: Penalta nás úplně složila

Nastoupil ke svému stému ligovému zápasu. A brzy se zdálo, že jej oslaví tím nejlepším možným způsobem a s ním i celý Baník. Jenže gól Jiřího Klímy z úvodu zápasu ke třem bodům, a nakonec k ani jednomu, nevedl...

Byl to zápas dvou zcela rozdílných poločasů...

První poločas byl asi podle našich představ. Těžko nám tam něco vytknout, bylo tam, myslím si, všechno správně. Těch šancí a brejků jsme měli tolik, že kdyby to bylo dva tři nula, nikdo by se asi nemohl divit. Ale i tak, vedli jsme 1:0 a při vstupu do druhé půle jsme si říkali, že to teď musíme hrát hlavně odzadu. Že se teď nikam tlačit nemusíme. Že si počkáme na šance. A pak přijde penalta, je to jedna jedna a nás to úplně složí. Není to poprvé. Děláme takové chyby, že nás za to soupeři prostě trestají. My se pak na další šance nadřeme a soupeř jich má hodně.

Máte velmi mladou zálohu, není to tak, že si ti kluci věří, když to jde, a když pak ne, trochu tomu propadnou?

Tak, mladou… Je tam Buchtič s Kalym, kteří už těch zápasů mají několik a je jedno, kolik jim je. Už jsou na tu ligu zvyklí. A Boulis s Peťou Jaroněm mají takovou výkonnost, že předčili ty starší. Takže to není o tom, že by tam byla nějaká nekvalita. Možná nějaká ta zkušenost v situaci, kdy je dobré to spíš přidržet a rozdat to klidně i zpátky, to jim třeba ještě chybí. Ale do toho se dostanou jen díky odehraným zápasům.

Váš gól dostal Baník do vedení. Nepřekvapilo vás, že jste byl v té chvíli v šestnáctce dost sám?

Začalo to centrem z pravé strany. Já a Sméky jsme to strhli na přední tyč, a pak jsem ani neviděl, jak se to tam odráželo. A pak se ten balon překopl přes vápno až mi k noze a já už to jen dával do branky. Ale ani si nedokážu vybavit, jak to vlastně bylo.

Porážkou na Slovácku ztratil Baník naději na čtvrté místo v tabulce…

Je to tak. Jeli jsme sem s tím, že chceme vyhrát a vyvinout na Slovácko ještě nějaký tlak, protože Slovácko ještě hraje pohár a bude toho mít hodně. Ale ta šance teď už není a my teď budeme hrát o to, abychom fanouškům aspoň vrátili úsměv na tvář a napravili si trochu reputaci.

Sezona tedy skončí bez výrazného úspěchu…

My jsme si tu sezonu prohráli domácími zápasy s Teplicemi, Karvinou a Libercem. Tam kdybychom body, které se od nás čekaly, uhráli, hráli bychom dnes na Slovácku úplně jiný zápas. A ta sezona by vypadala úplně jinak. My jsme si dojem z celé sezony, který nemusel být výsledkově špatný, prohráli těmi třemi zápasy doma.

5
Jiří
Boula
11
Eldar
Šehić
9
David
Buchta
20
Abdullahi
Tanko
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar
95
Daniel
Holzer
32
Paixao da Silva
Ewerton
28
Filip
Kubala
17
Michal
Frydrych
7
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
35
Jakub
Markovič
15
Patrick
Kpozo
24
Jan
Juroška