ne 16.1.2022
A-tým

Jiří Klíma: Jsme rádi, že se to rozjíždí

Baník má za sebou první přípravný duel. Výsledkově to sice proti silnému Lechu Poznaň nevyšlo, nicméně zápas splnil svůj přípravný účel. Mezi nejvýraznější postavy Baníku patřil určitě útočník Jiří Klíma.

Máte za sebou těžké utkání proti lídru polské Ekstraklasy. Jaké bylo?

Byl to hodně těžký zápas. Hlavně v tom prvním poločase bylo cítit, že postavili tu zkušenější sestavu. Tam jsme to měli hodně těžké, běhali jsme převážně bez balonu, hráli jsme navíc proti větru, a ten vítr tady je hodně silný. Ale na to se nechci vymlouvat. Ve druhém poločase jsme toho větru možná i využili. Dali jsme dva góly. Oni změnili sestavu, dali tam mladší kluky. A myslím, že ten druhý poločas jsme hráli dobře, vyrovnali jsme. Pak jsme dostali dva góly, možná že nám už ke konci došly síly, protože oni prostřídali dvě jedenáctky, my jsme hráli prakticky bez střídání.

Byl to vlastně první přípravný zápas, protože duely Tipsport ligy odehráli z velké části hráči z B-týmu. Takže jak jste se na zápas těšili?

Měli jsme náročnou přípravu, každý už se těšil, že budeme nabírat kondici v takových zápasech než běháním někde v parku. Takže jsme rádi, že už se to rozjíždí a bude to tak i pokračovat.

Byl jste u obou gólů, které Baník dal. Před prvním jste zařídil penaltu, kterou pak proměnil Petr Jaroň...

Byla tam nějaká naše střela, já na ni dobíhal. Oni to chtěli odkopnout, trefili vlastního hráče a ke mně se to odrazilo. Byl jsem sám před gólmanem, zpracoval jsem si to, chtěl jsem vystřelit, obránce mi tam dal nohu. Spíš jsem vlastně trefil já jeho, ale tohle se píská jako faul.

A pak přišel druhý gól Baníku, a ten stál za to. Z nějakých osmnácti devatenácti metrů jste přeloboval brankáře...

Dobře jsme zapresovali, získali jsme míč, Kuba Pokorný mi to hned prvním dotykem dal nahoru a já viděl, že gólman je vylezlý. Tak jsem ho zkusil přehodit a vyšlo to.

13
Samuel
Grygar
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
11
Eldar
Šehić
28
Filip
Kubala
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
5
Jiří
Boula
32
Paixao da Silva
Ewerton
12
Tomáš
Rigo
19
David
Lischka
35
Jakub
Markovič
95
Daniel
Holzer
7
Karel
Pojezný
24
Jan
Juroška
15
Patrick
Kpozo
10
Matěj
Šín