FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jiří Fleišman: V Liberci nás nečeká nic jednoduchého

31.08.2018 | Redakce

V Liberci strávil šest ligových sezon. A vybojoval v jeho dresu i jeden mistrovský titul. Je proto zcela pochopitelné, že Jiřímu Fleišmanovi nemůže být Slovan v žádném případě lhostejný a že vzpomínek v sobě nosí spoustu. V sobotu nastoupí na hřišti Liberce v dresu Baníku, v němž podává vynikající výkony. Takže pro třiatřicetiletého obránce zápas „speciál.“

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Slovan Liberec?

Určitě titul v roce 2012. Neskutečná euforie a supermančaft, který tam tehdy byl. A pak se mi vybaví Evropská liga, ve které jsme postoupili ze základní skupiny. Liberec hrává poháry pravidelně, chce o ně bojovat a určitě tomu tak bude i v této sezoně. Ale my tam jedeme s tím, že chceme tři body.

Což zní sebevědomě…

Asi ano, ale asi by bylo blbé, kdybych říkal, že tam pojedeme bránit remízu. Dostali jsme se na vítěznou vlnu a chtěli bychom v ní pokračovat. Budu rád, když tam vyhrajeme, protože pak v Liberci dva dny zůstanu a mohl bych tam chodit s hlavou nahoře.

V Liberci jste doma. Stavíte se ještě někdy na stadion Slovanu?

Když jsem v Liberci, zavolám si s tamním kustodem a zastavím se za ním na stadion na kafe. Takže se dá říct, že když se dostanu domů, chodívám tam. Ale určitě ne v době, kdy tam jsou hráči, vedení, trenéři. Znám to tam celé, teď doufám, že tam zvítězíme.

Co říkáte na současný tým Slovanu Liberec?

Kostra se změnila, přišel i nový trenér. Mají to založené na kombinační hře, agresivitě a vysokém presinku. Nečeká nás tam nic jednoduchého. Liberec bude náročný soupeř, je to běhavý tým, ale myslím, že psychická výhoda bude na naší straně.

Co musí Baník, pokud jde o hru samotnou, převést, aby byl v Liberci úspěšný?

To co v Olomouci. Důslednou obranu a velmi rychlý přechod do útoku. Alfou a omegou bude asi proměňování šancí. Myslím, že v Liberci se asi do mnoha gólových šancí nedostaneme. Pokud se dostaneme do dvou, do tří, budeme je muset proměnit.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA