čt 7.3.2019
A-tým

Jiří Fleišman: Nechceme jen bránit

Na těžšího protivníka momentálně Baník v domácím fotbalu narazit nemůže. Osmifinalista Evropské ligy, lídr české ligy a v ní s 57 vstřelenými góly i zdaleka nejproduktivnější celek. „Slavia je český top tým, ale hrát se s ní dá,“ říká před nedělním soubojem v Edenu obránce Jiří Fleišman.

O Slavii

Slavia je mužstvo, které chce hrát fotbal. Je to určitě ofenzivně laděný tým s velkou individuální kvalitou. Myslím, že čas může lehce hrát s námi, protože Slavii čeká ve čtvrtek večer náročné utkání v Seville. Ale víme, že ona ten kádr má strašně široký a na lavičce má velikou kvalitu. Ale když budeme hrát poctivou defenzívu, máme šanci uspět.

O zápasech na Spartě a se Zlínem

Po každém zápasu máme důkladný rozbor, kde se řeší co a jak. Určitě ty poslední dvě prohry nebyly způsobeny tím, že bychom celkově propadli. Většinou se jedná o nějakou individuální chybu. Řešíme to a pracujeme na tom v přípravě. Věřím, že se to bude zlepšovat.

O nedělním utkání

Já si myslím, že budou rozhodovat maličkosti. Třeba standardka nebo individuální chyba. Hrajeme na půdě vedoucího mužstva, nicméně já jsem přesvědčen, že to může být klidně ten zápas, kde udržíme nulu vzadu a zase zabodujeme. Nepojedeme ale určitě jen bránit bod. Jedeme se poprat o vítězství.

22
Filip
Kaloč
17
Muhammed
Sanneh
20
Jakub
Pokorný
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
66
Denis
Granečný
30
Viktor
Budinský
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš
8
Jaroslav
Harušťák
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
4
Yira
Sor
33
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
13
Roman
Potočný