čt 7.3.2019
A-tým

Jiří Fleišman: Nechceme jen bránit

Na těžšího protivníka momentálně Baník v domácím fotbalu narazit nemůže. Osmifinalista Evropské ligy, lídr české ligy a v ní s 57 vstřelenými góly i zdaleka nejproduktivnější celek. „Slavia je český top tým, ale hrát se s ní dá,“ říká před nedělním soubojem v Edenu obránce Jiří Fleišman.

O Slavii

Slavia je mužstvo, které chce hrát fotbal. Je to určitě ofenzivně laděný tým s velkou individuální kvalitou. Myslím, že čas může lehce hrát s námi, protože Slavii čeká ve čtvrtek večer náročné utkání v Seville. Ale víme, že ona ten kádr má strašně široký a na lavičce má velikou kvalitu. Ale když budeme hrát poctivou defenzívu, máme šanci uspět.

O zápasech na Spartě a se Zlínem

Po každém zápasu máme důkladný rozbor, kde se řeší co a jak. Určitě ty poslední dvě prohry nebyly způsobeny tím, že bychom celkově propadli. Většinou se jedná o nějakou individuální chybu. Řešíme to a pracujeme na tom v přípravě. Věřím, že se to bude zlepšovat.

O nedělním utkání

Já si myslím, že budou rozhodovat maličkosti. Třeba standardka nebo individuální chyba. Hrajeme na půdě vedoucího mužstva, nicméně já jsem přesvědčen, že to může být klidně ten zápas, kde udržíme nulu vzadu a zase zabodujeme. Nepojedeme ale určitě jen bránit bod. Jedeme se poprat o vítězství.

1
Radovan
Murin
13
Ondřej
Kukučka
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
21
Daniel
Holzer
23
Jaroslav
Svozil
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanovič
20
Jakub
Pokorný
16
Jan
Laštůvka
8
Jakub
Drozd
17
Muhammed
Sanneh
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
15
Patrizio
Stronati
18
Tomáš
Zajíc
14
Pepe
Mena
22
Filip
Kaloč
5
Adam
Jánoš
31
Ondřej
Šašinka
7
Martin
Fillo
24
Jan
Juroška