po 6.12.2021
A-tým

Jiří Fleišman: Měli tam díru, tak jsem to zkusil

Levačka Jiřího Fleišmana je velmi nebezpečnou zbraní, o tom se ve FORTUNA:LIZE velmi dobře ví. A přesto zaúřadovala znovu, dokonce v situaci, kdy málokdo čekal, že udeří. Jiří Fleišman skóroval z přímého kopu zpoza hranice šestnáctky snad metr od koncové čáry. I díky jeho gólu a výkonu Baník vyhrál nad Českými Budějovicemi 4:1.

Jak byste utkání zhodnotil?

Výborná byla první půlka. Dostali jsme se do rychle do vedení a myslím, že ve druhé půlce jsme si to zbytečně zkomplikovali. Řekli jsme si, že budeme pokračovat, jak jsme v prvním poločase začali. Bohužel jsme se zbytečně zatáhli, Budějovice získaly střed hřiště, zatlačily nás a těžko jsme se z toho dostávali.

Povedlo se vám zvýšit na 2:0 střelou z přímého kopu z velmi nepříznivého úhlu. Měl jste od první chvíle v úmyslu zahrát to právě takto, tedy přímo na branku?

Neměl. Ale když se tam postavili dva hráči do zdi, brankář na ně zavolal, ať jeden odstoupí, kdybychom to snad rozehráli pod sebe. Tím se mezi nimi udělala díra. I ten první hráč, myslím, stál špatně. Moc na lajně. Tak jsem Buchtičovi, který stál vedle mě, řekl, že to zkusím přímo na bránu. První záměr to nebyl, ale vyšlo to. Ono stačilo trefit první tyč. Brankář si to tam nakonec srazil sám, i když možná už to bylo za lajnou.

Co vám pak David Buchta nebo ostatní spoluhráči na takovýto gól řekli?

To ani nevím, protože jsem si chtěl běžet do branky pro balon. Abych si ho dal pod dres, protože manželka mi říkala, že bych to měl splnit. Ona je totiž těhotná. Tak jsem si běžel pro balon, ale Svozka mě k němu nepustil. Stihl jsem to až na půlce, takže doufám, že se někde objeví nějaká fotka, aby viděla, že jsem to udělal. Máme dva měsíce do porodu a nevím, jestli stihnu dát ještě nějaký gól.

Od stavu 2:0 se vám asi hrálo velmi dobře, uvolněně...

Až do konce prvního poločasu bylo vidět, že se nám hraje dobře. První poločas jsme mohli vyhrát třeba 5:0. Nedotáhli jsme tam ještě některé další šance, ale ten poločas snesl nějaké měřítko. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát pořád stejně. Že výsledek je 0:0, takže musíme dál chtít dávat góly. Místo toho jsme se zbytečně zatáhli, byli jsme v šesti vzadu, Budějovice získaly střed, začaly kombinovat a my jsme se bránili. Buďa tam chytil snad dvě tutovky, kdyby je proměnili, mohli jsme z jasného zápasu udělat drama. Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli a připsali si tři body do tabulky.

Byla v tom raketovém startu cítit i snaha co nejvíce odčinit nevydařené utkání ve Zlíně? Nahecovalo vás to?

Nevím, jestli nás to víc nahecovalo, ale my jsme si ten Zlín rozebrali, věděli jsme, že to nebylo dobré utkání. A dívali jsme se i na Budějovice, které překvapily v deseti lidech proti silnému Slovácku. Takže jsme věděli, že to nebude jednoduché a o to koncentrovanější jsme do toho šli. Měli jsme plán, který nám po celý první poločas vycházel. Částečně i ve druhém, ale ten už nebyl takový, jak jsme si představovali. Ale celkově jsme byli na Budějovice dobře nachystaní.