FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jiří Fleišman: Mám rád takové zápasy

26.04.2018 | Redakce

V dresu Baníku takový zápas zažije poprvé. Zkušený obránce si s Libercem zahrál řadu utkání v Evropské lize, ale tuzemskou fotbalovou klasiku na vyprodaném stadionu ochutná poprvé. „Já celkově tyhle velké zápasy proti takovým soupeřům mám rád,“ prozradil Jiří Fleišman, který se rychle zařadil k oporám Baníku.

Bude vyprodáno. Jak se těšíte na atmosféru?

Bude parádní, fanoušci jsou úžasní. Já se na to strašně těším. Proti Spartě nás poženou a my uděláme všechno pro to, abychom jim nadělili tři body.

Jak vy osobně vnímáte tyhle sledované bitvy?

Já celkově tyhle zápasy proti takovým soupeřům mám rád. Protože to není žádné nakopávání, Sparta bude chtít hrát fotbal. Když se na to dobře připravíme, tak máme šanci uspět.

Co by mohlo na soupeře platit?

Platit bude agresivita. Jejich hráči si rádi hrají s balonem, chce to rychlé dostupování, nenechat je tvořit hru. Když budeme poctivě týmově bránit, máme šanci na tříbodový zisk.

V obraně dojde kvůli karetním trestům ke dvěma změnám: hrát nemohou Václav Procházka a Lukáš Pazdera. Bude to velká komplikace?

Další hráči teďka dostanou šanci a je to na nich, jak se předvedou. Tady v tom bych problém neviděl. Proti Spartě se člověk asi ještě víc vyhecuje. Člověk se může ukázat. Pro nové kluky to může mít ještě větší náboj a může to být ku prospěchu věci.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA