po 1.4.2019
A-tým

Jiří Fleišman: Liberec hrál na Slavii fantasticky

Slovan Liberec je zatím posledním týmem, nad nímž dokázal Baník na jaře zvítězit. Ve středu se o to může pokusit znovu. Jiří Fleišman ví, že kdyby se to povedlo, přineslo by to Baníku nejen postup do semifinále, ale taky tolik potřebnou vzpruhu...

Věříte, že pohárový duel s Libercem může být tím zlomem, na který celý Baník včetně fanoušků už po nějaký čas čeká?

Pevně v to doufáme. Máme teď špatnou sérii a tenhle zápas nám v případě úspěchu a postupu může hodně pomoct. I když víme, že jednoduché to nebude.

Liberec jste na jaře už jednou porazit dokázali. Hraje to třeba s ohledem na sebevědomí mužstva před utkáním nějakou roli?

To ukáže až ten samotný zápas. Já teď viděl Liberec hrát na Slavii a myslím, že tam podal fantastický výkon. Bude to strašně náročné utkání, ale my se na to musíme připravit, protože od tohoto zápasu bychom se chtěli odrazit.

Jak se poslední nezdary korunované výbuchem v Karviné projevily na náladě v kabině?

Asi je to tam teď trochu vyhrocenější. Nějaké legrácky teď musí stranou. Každý si musí uvědomit, že se musíme vrátit k fotbalu, který nás zdobil. A na hřišti nedarovat soupeři ani metr. To ale samo nepřijde. Takže se musí vrátit tvrdá práce. Ta fotbalovost by pak měla přijít sama.

Může hrát v podvědomí nějakou roli fakt, že se jedná o pohárový duel? A tedy o jinou soutěž než je liga, v níž se vám momentálně nedaří...

Asi ano, nějakou roli tohle hrát může. V ligovém zápase máte v hlavě, že musíte získat tři body. Tady jde samozřejmě zase o postup, ale je to prostě něco jiného, každý se na takový zápas připravuje jinak. Takže nějakou roli to hrát může. Ale to ukáže až ten středeční zápas.

99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
1
Martin
Hrubý
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
13
Daniel
Smékal
4
Martin
Chlumecký
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
33
Eldar
Šehić
19
David
Lischka
14
Petr
Jaroň
6
Daniel
Tetour
7
Karel
Pojezný
32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný
16
Jan
Laštůvka
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
3
Muhammed
Sanneh
29
Ladislav
Takács
26
Muhamed
Tijani
23
Jaroslav
Svozil