po 20.5.2019
A-tým

Jiří Fleišman: Finále je o momentální formě

Dvě finálová utkání, dvě vítězné trofeje. Jiří Fleišman má s rozhodujícími boji v MOL Cupu výborné zkušenosti a stoprocentní bilanci. "Byl bych rád, aby to tak zůstalo i po středě," usmál se krajní obránce Baníku, který v pohárové soutěži slavil prvenství s Libercem a Mladou Boleslaví.

Jak se těšíte na vaše třetí pohárové finále?

Bude to pro mě další finále, které budu chtít vyhrát. Byl jsem tam dvakrát a dvakrát úspěšně. V nějakém rozhovoru jsem četl, že slavista Masopust v něm taky dvakrát byl, ale dvakrát neuspěl. Tak doufám, že neuspěje ani potřetí. A já to zvednu potřetí. Myslím, že by to bylo super projít v české lize třemi kluby a se všemi vyhrát domácí pohár.

Bude hrát zvýšenou motivaci vidina Evropské ligy?

Samozřejmě to motivace je. Myslím, že by si to Baník i zasloužil za to, co prožívá. Aby se vrátil zpátky, kam ho fanoušci chtějí. To znamená i do evropských pohárů. Myslím, že by to pro mě byl i takový osobní úspěch, že bychom si s Baníkem zahráli Evropskou ligu.

Bude to nejdůležitější utkání sezony?

Může se to tak jevit, ale nebude to určitě tak, že bychom zbytek zápasů vypustili a soustředili se jen na finále. Může se jít i z pátého místa do předkola Evropské ligy. Momentálně je to ale určitě nejkratší cesta se do poháru dostat.

Zažil jste už dvě finálová utkání v MOL Cupu. Jaká mají specifika?

Český pohár je úplně jiná soutěž. Není to stejné jako liga. Myslím, že člověk se v hlavě připravuje trošku jinak. Je to o jednom utkání. Je to o momentální formě, třeba i náhodě. Může se stát cokoliv. Slavia měla fantastickou formu, ale teď přišla nadstavba a může se na nich podepsat únava. Absolvovala spoustu těžkých zápasů, cestování, bude to o momentální nachystanosti. Kdo se bude ten den cítit líp, tak ten pohár zvedne. Pevně věřím, že to budeme my.

Slavia vzhledem k výsledkům do zápasu půjde jako favorit. Co říkáte na její aktuální formu a výsledky?

Slavia má za sebou neskutečnou sezonu. Znám vlastně z Liberce trenéry, realizák, kondičního trenéra. Vím, že jsou na všechno hodně důslední a Slavii se to vyplácí. Jsou první v lize a udělali šňůru v Evropské lize. Klobouk dolů. Nebylo to pro ně vůbec jednoduché, i když mají široký mančaft. 

Na koho z hráčů soupeře se budete soustředit?

Je těžké vybírat jednotlivce. Oni mají herní projev založený na kombinační hře. Když jdou do ofenzívy, z krajních beků jsou záložníci, ze záložníků útočníci. Pak se stane, že mají ve velkém vápně šest hráčů. Na jednotlivce se asi nedá připravit. Mají to dobře poskládané a ale dneska se dá na všechno podívat na videu. Všechno si to rozebereme a já doufám, že na tu jejich ofenzivní sílu budeme kvalitně připravení.

S jakou strategií půjdete do finále? Na podzim v lize jste Slavii dokázali porazit.

Doma jsme je porazili v deseti lidech. Asi by bylo hloupé říkat, že bychom chtěli vyhrát zase v deseti. Ale kdyby se to povedlo, tak proč ne (smích). Asi bychom si z toho zápasu měli vzít přístup a nasazení, jít do toho tvrdě. Určitě se nesmíme bát! Byla by asi na druhou stranu blbost to se Slavií úplně otevřít od první minuty a říct si hurá na ně. Tak bychom asi hrát nechtěli. Tam by mohla nastat chyba, která by mohla mít fatální následky. Myslím, že to spíše z obou stran bude ze zajištěných obran a nikdo nebude chtít udělat chybu.

Slavia zatím pokaždé ve finále Českého poháru vyhrála. Co na to říkáte?

Říkám na to to, že já to mám úplně stejně! (smích) Hrál jsem ho dvakrát a mám dvě trofeje. Takže jedna série stoprocentně skončí a já věřím, že to bude ta slavistická.

22
Filip
Kaloč
15
Patrizio
Stronati
23
Jaroslav
Svozil
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
5
Adam
Jánoš
7
Martin
Fillo
77
Gigli
Ndefe
21
Daniel
Holzer
25
Jiří
Fleišman
8
Jakub
Drozd
18
Tomáš
Zajíc
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
13
Ondřej
Kukučka
31
Ondřej
Šašinka
17
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
1
Radovan
Murin
14
Pepe
Mena