FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jiří Fleišman: Finále je o momentální formě

20.05.2019 | Redakce

Dvě finálová utkání, dvě vítězné trofeje. Jiří Fleišman má s rozhodujícími boji v MOL Cupu výborné zkušenosti a stoprocentní bilanci. "Byl bych rád, aby to tak zůstalo i po středě," usmál se krajní obránce Baníku, který v pohárové soutěži slavil prvenství s Libercem a Mladou Boleslaví.

Jak se těšíte na vaše třetí pohárové finále?

Bude to pro mě další finále, které budu chtít vyhrát. Byl jsem tam dvakrát a dvakrát úspěšně. V nějakém rozhovoru jsem četl, že slavista Masopust v něm taky dvakrát byl, ale dvakrát neuspěl. Tak doufám, že neuspěje ani potřetí. A já to zvednu potřetí. Myslím, že by to bylo super projít v české lize třemi kluby a se všemi vyhrát domácí pohár.

Bude hrát zvýšenou motivaci vidina Evropské ligy?

Samozřejmě to motivace je. Myslím, že by si to Baník i zasloužil za to, co prožívá. Aby se vrátil zpátky, kam ho fanoušci chtějí. To znamená i do evropských pohárů. Myslím, že by to pro mě byl i takový osobní úspěch, že bychom si s Baníkem zahráli Evropskou ligu.

Bude to nejdůležitější utkání sezony?

Může se to tak jevit, ale nebude to určitě tak, že bychom zbytek zápasů vypustili a soustředili se jen na finále. Může se jít i z pátého místa do předkola Evropské ligy. Momentálně je to ale určitě nejkratší cesta se do poháru dostat.

Zažil jste už dvě finálová utkání v MOL Cupu. Jaká mají specifika?

Český pohár je úplně jiná soutěž. Není to stejné jako liga. Myslím, že člověk se v hlavě připravuje trošku jinak. Je to o jednom utkání. Je to o momentální formě, třeba i náhodě. Může se stát cokoliv. Slavia měla fantastickou formu, ale teď přišla nadstavba a může se na nich podepsat únava. Absolvovala spoustu těžkých zápasů, cestování, bude to o momentální nachystanosti. Kdo se bude ten den cítit líp, tak ten pohár zvedne. Pevně věřím, že to budeme my.

Slavia vzhledem k výsledkům do zápasu půjde jako favorit. Co říkáte na její aktuální formu a výsledky?

Slavia má za sebou neskutečnou sezonu. Znám vlastně z Liberce trenéry, realizák, kondičního trenéra. Vím, že jsou na všechno hodně důslední a Slavii se to vyplácí. Jsou první v lize a udělali šňůru v Evropské lize. Klobouk dolů. Nebylo to pro ně vůbec jednoduché, i když mají široký mančaft. 

Na koho z hráčů soupeře se budete soustředit?

Je těžké vybírat jednotlivce. Oni mají herní projev založený na kombinační hře. Když jdou do ofenzívy, z krajních beků jsou záložníci, ze záložníků útočníci. Pak se stane, že mají ve velkém vápně šest hráčů. Na jednotlivce se asi nedá připravit. Mají to dobře poskládané a ale dneska se dá na všechno podívat na videu. Všechno si to rozebereme a já doufám, že na tu jejich ofenzivní sílu budeme kvalitně připravení.

S jakou strategií půjdete do finále? Na podzim v lize jste Slavii dokázali porazit.

Doma jsme je porazili v deseti lidech. Asi by bylo hloupé říkat, že bychom chtěli vyhrát zase v deseti. Ale kdyby se to povedlo, tak proč ne (smích). Asi bychom si z toho zápasu měli vzít přístup a nasazení, jít do toho tvrdě. Určitě se nesmíme bát! Byla by asi na druhou stranu blbost to se Slavií úplně otevřít od první minuty a říct si hurá na ně. Tak bychom asi hrát nechtěli. Tam by mohla nastat chyba, která by mohla mít fatální následky. Myslím, že to spíše z obou stran bude ze zajištěných obran a nikdo nebude chtít udělat chybu.

Slavia zatím pokaždé ve finále Českého poháru vyhrála. Co na to říkáte?

Říkám na to to, že já to mám úplně stejně! (smích) Hrál jsem ho dvakrát a mám dvě trofeje. Takže jedna série stoprocentně skončí a já věřím, že to bude ta slavistická.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA