FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jiří Fleišman: Dokument je hodně zajímavý

08.03.2018 | Redakce

Na předpremiéře dokumentu České televize s názvem Banik!!! nemohli v pátek v Dolní oblasti Vítkovic chybět ani hráči. „Hodně se mi to líbilo. Bylo to zajímavě zpracované,“ řekl obránce Jiří Fleišman.

Jak vás první snímek o historii klubu oslovil?

Za mě můžu říct, že to bylo hodně zajímavé. Samozřejmě Baník po celou dobu hráčské kariéry vnímáte z pohledu hráče soupeře, ale takhle do hloubky historii neznám. Udělalo to na mě dojem. Bylo to dost inspirativní. A opravdu si myslím, že by nám to mohlo i pomoct, když vidíte, za jaký klub s velkou historií hrajete.

Co vás upoutalo nejvíce?

Bylo toho opravdu hodně. Bylo z toho vidět a cítit, že ta podpora fanoušků má historické kořeny a není to jen nějaký novodobý fenomén. Třeba záběry z hřiště na Staré střelnici, nad kterým vedla lanovka, která přepravovala uhlí. Dozvěděl jsem se spoustu věcí. Baník je velký klub s velkou tradicí. Už kvůli tomu by byla škoda to nezachránit.

První krok můžete udělat v Jablonci.

Jablonec do jara vstoupil perfektně. Ale nemůžeme se dívat na soupeře. Je to teď především o nás a o tom, abychom začali dělat body. Sílu Jablonce známe, ale je to mužstvo, se kterým se dá hrát. Věřím, že budeme pokračovat ve zlepšení, které jsme ukázali v Teplicích.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA