FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jiří Fleišman: Chtěli jsme vyhrát

30.07.2018 | Redakce

Krátkým povídáním s Jiřím Fleišmanem se ještě krátce vracíme k utkání na Slovácku, které Baník prohrál 1:2 gólem v samém závěru utkání.

Od sobotního utkání už uplynulo několik dní. Ještě myslíte na to, co se v jeho závěru přihodilo?

Ještě ano a asi to ještě nějakou chvíli potrvá, protože si to budeme na videu ještě rozebírat. Určitě přijde řeč na to, proč jsme nechali tolik hráčů ze Slovácka po tom zákroku Honzy Laštůvky dorážet. Víme všichni, že to se stát nemělo, i když jsme měli kvůli tomu přímému kopu hodně kluků ve zdi.

Po utkání s Jabloncem bylo mužstvo chváleno za to, jak takticky zvládlo závěr zápasu, v němž vůbec nepustilo Jablonec do závěrečného tlaku. Na Slovácku se ten závěr naopak nepovedl…

Rozdíl je v tom, že v zápase s Jabloncem jsme vedli. A potřebovali jsme hrát tak, aby se soupeř nedostal k vyrovnání. Jenže na Slovácku to bylo 1:1. Jistě, taky jsme se s tím jedním bodem mohli spokojit, jenže my jsme cítili, že ten zápas se dá vyhrát. Měli jsme několik šancí a nechtěli jsme se smířit s nerozhodným stavem. Naopak, chtěli jsme všechny tři body. Tím samozřejmě neomlouvám, že jsme ten gól na konci dostali, ale nesoustředili jsme se jen na to dohrát to do konce za bod.

To, že jste v průběhu zápasu cítili, že se utkání dá vyhrát, svědčí o tom, že jste na Slovácku neodehráli špatný zápas. Vnímáte to taky tak?

Když neberu v úvahu výsledek, tak si myslím, že se s tím určitě souhlasit dá. Viděli jsme zápas Bohemians proti Slovácku a viděli jsme, že tam Slovácko mělo obrovsky vysoké procento držení míče. Zatlačilo Bohemku před vápno a bylo hodně nebezpečné. My jsme to Slovácku nedovolili. Občas nám tam zakombinovali, ale když jsme na ně vylezli, museli si pomáhat dlouhým balonem, což na Bohemce nemuseli. Strašně mě mrzí, že si nakonec nevezeme aspoň ten bod.

Může mít nešťastný konec zápasu na Slovácku nějaký vliv na psychické rozpoložení týmu před dalším zápasem?

To mužstvo je natolik zkušené a zralé, že takovou věc dokážeme hodit za hlavu. Pomůže nám v tom i trenér, který ví velmi dobře, jak s týmem pracovat. A jak nás nachystat tak, abychom šli do utkání s Příbramí s čistou hlavou a sebevědomím. Navíc si myslím, a už jsem o tom mluvil, že se nám v tom utkání některé věci povedly a že to od nás herně špatný zápas nebyl.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA