st 29.5.2019
A-tým

Jiří Fleišman: Chceme Baník dostat do Evropy!

Podruhé během několika dnů stojí Baník jednu výhru od účasti v Evropské lize. Návrat do pohárové Evropy po devíti letech je podmíněn čistě vítězstvím nad Mladou Boleslaví v závěrečném sobotním utkání sezony. „Za kabinu můžu slíbit, že ze sebe vyždímáme zbytky sil,“ vzkazuje zkušený obránce Jiří Fleišman.

Kam v sezoně tento zápas řadíte?

Zařadil bych ho hodně vysoko, pro Baník to je hodně důležitý zápas. Budeme v sobě muset najít po dlouhé sezoně poslední zbytek sil. Jde o hodně. Všichni v kabině se chceme poprat o evropské poháry. Touha po Evropě je velká.

Jak probíhá příprava na Mladou Boleslav?

Po utkání v Plzni jsme měli den na odpočinek. Poslední zápasy ukázaly, že Boleslav je do ofenzívy silná a ve formě. V play off vstřelila hodně gólů. Ale každý mančaft má vzadu nějaké mezery a my si to rozebereme a budeme se snažit jich využít.

Jak vnímáte skutečnost, že Baník stojí zápas od účasti v evropském poháru?

Je to fantastické a my si to uvědomujeme. Uděláme vše pro to, abychom to zvládli. Před sezonou to nebyl výkonnostní cíl, ale když jsme teď tak blízko, musíme o to zabojovat. Z MOL Cupu nám to nevyšlo, teď máme opravný pokus a za kabinu můžu slíbit, že pro to uděláme všechno. Věřím, že nám zase přijdou pomoct fanoušci. Chceme Baník dostat do Evropy!

7
Karel
Pojezný
1
Martin
Hrubý
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
70
David
Fadairo
5
Jiří
Boula
28
Filip
Kubala
21
Jiří
Klíma
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič
22
Filip
Kaloč
20
Abdullahi
Tanko
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
15
Patrick
Kpozo
32
Paixao da Silva
Ewerton
30
Jiří
Letáček
24
Jan
Juroška
26
Filip
Blažek
12
Tomáš
Rigo
9
David
Buchta
11
Eldar
Šehić
6
Daniel
Tetour
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
37
Matej
Madleňák
29
Ladislav
Takács