st 29.5.2019
A-tým

Jiří Fleišman: Chceme Baník dostat do Evropy!

Podruhé během několika dnů stojí Baník jednu výhru od účasti v Evropské lize. Návrat do pohárové Evropy po devíti letech je podmíněn čistě vítězstvím nad Mladou Boleslaví v závěrečném sobotním utkání sezony. „Za kabinu můžu slíbit, že ze sebe vyždímáme zbytky sil,“ vzkazuje zkušený obránce Jiří Fleišman.

Kam v sezoně tento zápas řadíte?

Zařadil bych ho hodně vysoko, pro Baník to je hodně důležitý zápas. Budeme v sobě muset najít po dlouhé sezoně poslední zbytek sil. Jde o hodně. Všichni v kabině se chceme poprat o evropské poháry. Touha po Evropě je velká.

Jak probíhá příprava na Mladou Boleslav?

Po utkání v Plzni jsme měli den na odpočinek. Poslední zápasy ukázaly, že Boleslav je do ofenzívy silná a ve formě. V play off vstřelila hodně gólů. Ale každý mančaft má vzadu nějaké mezery a my si to rozebereme a budeme se snažit jich využít.

Jak vnímáte skutečnost, že Baník stojí zápas od účasti v evropském poháru?

Je to fantastické a my si to uvědomujeme. Uděláme vše pro to, abychom to zvládli. Před sezonou to nebyl výkonnostní cíl, ale když jsme teď tak blízko, musíme o to zabojovat. Z MOL Cupu nám to nevyšlo, teď máme opravný pokus a za kabinu můžu slíbit, že pro to uděláme všechno. Věřím, že nám zase přijdou pomoct fanoušci. Chceme Baník dostat do Evropy!

17
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
66
Denis
Granečný
20
Jakub
Pokorný
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
32
Lukáš
Budínský
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
4
Yira
Sor
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
99
Ladislav
Almási
8
Jaroslav
Harušťák
13
Roman
Potočný
5
Adam
Jánoš