FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Je to krok dopředu, říká srbská posila

04.01.2019 | Redakce

Z Poruby to bude mít na stadion jen pár minut. Ale jako posun vnímá Nemanja Kuzmanovič svůj přestup do Baníku především po fotbalové stránce. „Je to pro mě další krok dopředu v kariéře,“ tvrdí velmi dobrou češtinou srbský kanonýr, který za poslední angažmá v Opavě nastřílel přes čtyřicet gólů.

O osobních cílech

Myslím, že jsem v nejlepších fotbalových letech. Neplánuju končit, fyzicky se cítím skvěle. Chci s Baníkem dosáhnout co nejvíc. Osobně to je velká výzva, Baník je v tabulce nahoře a je tam šance hrát Evropu. To by bylo super jak pro mě, tak pro celý mančaft.

O životě v Česku

Jsem tady už šest let a cítím se tu dobře. Nemám ani nějaké velké problémy s jazykem, protože čeština je slovanský jazyk. Naučil jsem se mluvit prostě jen běžnou komunikací, ke které jste v novém prostředí nuceni okolnostmi, nedocházel jsem na žádné jazykové kurzy. Mám navíc českou přítelkyni. Rok a půl jsem byl v Praze, pak pár měsíců v Sokolově a čtyři a půl roku v Opavě. Postupně se pomalu posouvám. Přestup do Baníku je pro mě další krok dopředu.

O své pozici v týmu

S trenérem to samozřejmě ještě budeme probírat. Nastupoval jsem na několika postech, předpokládám, že půjde o ofenzivní pozice a nahoře už je jedno, jestli jsem úplně na hrotu nebo pod hrotem. Ale spíše by mělo jít o podhrot. Ale uvidíme, ještě bude dlouhá příprava, takže s trenérem to určitě probereme.

O spolupráci s Milanem Barošem

Musím říct, že se moc těším. Já jsem velký obdivovatel Liverpoolu a sledoval jsem ho samozřejmě i v době, kdy s Barym vyhráli Ligu mistrů. To, že se s ním teď sejdu v mužstvu, je paráda. Je to pořád velký hráč. Věřím, že do mužstva zapadnu a celkově nám to s klukama bude fungovat.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA