ne 26.1.2020
A-tým

Jaroslav Svozil: Už se to táhlo dlouho

Týdny spekulací jsou pryč. Všechna potřebná razítka otevřela Jaroslavu Svozilovi cestu do Baníku a šestadvacetiletý stoper se první dva dny sžívá s novým prostředím. “Jsem rád, že to dopadlo. Ta sága se už táhla dlouho,” oddechl si.

O přestupových jednáních

Bylo to jako na houpačce. Mezi svátky to vypadalo prakticky hotové, pak přišel začátek ledna a situace se měnila. Začaly být pochybnosti. Pak to chvíli vypadalo, že zůstanu v Opavě, pak že půjdu někam jinam. Věřil jsem ale pořád, že se to povede. Vážím si toho, že jsem v Baníku.

O Baníku

Beru ho mezi nejlepší kluby v Česku jak po fotbalové, tak fanouškovské stránce. Ta podpora fanoušků je opravdu neskutečná. To, že jsem přestoupil do Baníku, pro mě hodně znamená. Je to klub s velkou historií, pochází odsud spousta výborných hráčů. 

O prvních dojmech

Cesta na Maltu byla hodně rychlá. Moje první dojmy jsou pozitivní, už na letišti v Katowicích jsem potkával fanoušky, kteří letěli za námi na Maltu. Hned jsem přemýšlel, jestli se někdy v Česku něco podobného u nás stalo, že by fanoušci cestovali takovou dálku na přípravu. Je vidět, že mají Baník v srdci. Prohodili jsme s některými pár slov. Byli pozitivní a přáli mi, ať se daří. Věřím, že budu pro Baník přínosem.

21
Jiří
Klíma
3
Muhammed
Sanneh
18
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
8
Srdjan
Plavšić
6
Daniel
Tetour
10
Matěj
Šín
5
Jiří
Boula
33
Eldar
Šehić
13
Daniel
Smékal
7
Karel
Pojezný
1
Martin
Hrubý
17
Michal
Frydrych
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
14
Petr
Jaroň
30
Jiří
Letáček
22
Filip
Kaloč
96
Eneo
Bitri
25
Jiří
Fleišman
26
Muhamed
Tijani
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka