ne 26.1.2020
A-tým

Jaroslav Svozil: Už se to táhlo dlouho

Týdny spekulací jsou pryč. Všechna potřebná razítka otevřela Jaroslavu Svozilovi cestu do Baníku a šestadvacetiletý stoper se první dva dny sžívá s novým prostředím. “Jsem rád, že to dopadlo. Ta sága se už táhla dlouho,” oddechl si.

O přestupových jednáních

Bylo to jako na houpačce. Mezi svátky to vypadalo prakticky hotové, pak přišel začátek ledna a situace se měnila. Začaly být pochybnosti. Pak to chvíli vypadalo, že zůstanu v Opavě, pak že půjdu někam jinam. Věřil jsem ale pořád, že se to povede. Vážím si toho, že jsem v Baníku.

O Baníku

Beru ho mezi nejlepší kluby v Česku jak po fotbalové, tak fanouškovské stránce. Ta podpora fanoušků je opravdu neskutečná. To, že jsem přestoupil do Baníku, pro mě hodně znamená. Je to klub s velkou historií, pochází odsud spousta výborných hráčů. 

O prvních dojmech

Cesta na Maltu byla hodně rychlá. Moje první dojmy jsou pozitivní, už na letišti v Katowicích jsem potkával fanoušky, kteří letěli za námi na Maltu. Hned jsem přemýšlel, jestli se někdy v Česku něco podobného u nás stalo, že by fanoušci cestovali takovou dálku na přípravu. Je vidět, že mají Baník v srdci. Prohodili jsme s některými pár slov. Byli pozitivní a přáli mi, ať se daří. Věřím, že budu pro Baník přínosem.

26
Filip
Blažek
77
Gigli
Ndefe
37
Matej
Madleňák
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
35
Jakub
Markovič
20
Abdullahi
Tanko
24
Jan
Juroška
7
Karel
Pojezný
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
70
David
Fadairo
11
Eldar
Šehić
13
Samuel
Grygar
32
Paixao da Silva
Ewerton
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
99
Ladislav
Almási
4
Robert
Mišković
6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
19
David
Lischka
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
28
Filip
Kubala
29
Ladislav
Takács