ne 26.1.2020
A-tým

Jaroslav Svozil: Už se to táhlo dlouho

Týdny spekulací jsou pryč. Všechna potřebná razítka otevřela Jaroslavu Svozilovi cestu do Baníku a šestadvacetiletý stoper se první dva dny sžívá s novým prostředím. “Jsem rád, že to dopadlo. Ta sága se už táhla dlouho,” oddechl si.

O přestupových jednáních

Bylo to jako na houpačce. Mezi svátky to vypadalo prakticky hotové, pak přišel začátek ledna a situace se měnila. Začaly být pochybnosti. Pak to chvíli vypadalo, že zůstanu v Opavě, pak že půjdu někam jinam. Věřil jsem ale pořád, že se to povede. Vážím si toho, že jsem v Baníku.

O Baníku

Beru ho mezi nejlepší kluby v Česku jak po fotbalové, tak fanouškovské stránce. Ta podpora fanoušků je opravdu neskutečná. To, že jsem přestoupil do Baníku, pro mě hodně znamená. Je to klub s velkou historií, pochází odsud spousta výborných hráčů. 

O prvních dojmech

Cesta na Maltu byla hodně rychlá. Moje první dojmy jsou pozitivní, už na letišti v Katowicích jsem potkával fanoušky, kteří letěli za námi na Maltu. Hned jsem přemýšlel, jestli se někdy v Česku něco podobného u nás stalo, že by fanoušci cestovali takovou dálku na přípravu. Je vidět, že mají Baník v srdci. Prohodili jsme s některými pár slov. Byli pozitivní a přáli mi, ať se daří. Věřím, že budu pro Baník přínosem.

20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
14
Pepe
Mena
17
Muhammed
Sanneh
1
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
13
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
21
Daniel
Holzer
5
Adam
Jánoš
8
Jakub
Drozd
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
77
Gigli
Ndefe
7
Martin
Fillo
31
Ondřej
Šašinka
15
Patrizio
Stronati
11
Nemanja
Kuzmanović
18
Tomáš
Zajíc