ne 26.1.2020
A-tým

Jaroslav Svozil: Už se to táhlo dlouho

Týdny spekulací jsou pryč. Všechna potřebná razítka otevřela Jaroslavu Svozilovi cestu do Baníku a šestadvacetiletý stoper se první dva dny sžívá s novým prostředím. “Jsem rád, že to dopadlo. Ta sága se už táhla dlouho,” oddechl si.

O přestupových jednáních

Bylo to jako na houpačce. Mezi svátky to vypadalo prakticky hotové, pak přišel začátek ledna a situace se měnila. Začaly být pochybnosti. Pak to chvíli vypadalo, že zůstanu v Opavě, pak že půjdu někam jinam. Věřil jsem ale pořád, že se to povede. Vážím si toho, že jsem v Baníku.

O Baníku

Beru ho mezi nejlepší kluby v Česku jak po fotbalové, tak fanouškovské stránce. Ta podpora fanoušků je opravdu neskutečná. To, že jsem přestoupil do Baníku, pro mě hodně znamená. Je to klub s velkou historií, pochází odsud spousta výborných hráčů. 

O prvních dojmech

Cesta na Maltu byla hodně rychlá. Moje první dojmy jsou pozitivní, už na letišti v Katowicích jsem potkával fanoušky, kteří letěli za námi na Maltu. Hned jsem přemýšlel, jestli se někdy v Česku něco podobného u nás stalo, že by fanoušci cestovali takovou dálku na přípravu. Je vidět, že mají Baník v srdci. Prohodili jsme s některými pár slov. Byli pozitivní a přáli mi, ať se daří. Věřím, že budu pro Baník přínosem.

4
Yira
Sor
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
32
Lukáš
Budínský
13
Roman
Potočný
17
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
5
Adam
Jánoš
66
Denis
Granečný
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
19
David
Lischka
33
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman