FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jaroslav Janoš převzal cenu F. Hrdličky

28.05.2019 | Redakce

Významné pocty se na Galavečeru Ligové fotbalové asociace dostalo panu Jaroslavu Janošovi, bývalému brankáři, později trenérovi a dodnes aktivnímu funkcionáři Baníku Ostrava. Stal se laureátem Ceny Františka Hrdličky, kterou si také v pondělí večer osobně převzal.

"Cenu Františka Hrdličky uděluje Ligová fotbalová asociace již třetí rok na svém Galavečeru vždy osobnosti mimo trávník, která ve svém celoživotním působení zanechala nesmazatelnou stopu v profesionálním fotbalu," řekl Štěpán Hanuš, ředitel komunikace a PR Ligové fotbalové asociace. "Pan Jaroslav Janoš se svým oddaným přístupem zapsal do historie Baníku a během svého dlouholetého angažmá se výrazně přičinil o jeho rozvoj. Proto se LFA rozhodla toto důležité ocenění letos předat právě panu Jaroslavu Janošovi," uvedl Hanuš.

Jaroslav Janoš nastoupil do Baníku Ostrava v roce 1959. Bylo mu tehdy třináct let a stal se gólmanem žákovského týmu. S výjimkou let 1960-63, kdy chytal v Havířově, let 1967-78, které strávil ve Frýdku-Místku a znovu v Havířově, strávil celý život v Baníku Ostrava. Od roku 1978 zde pracuje nepřetržitě. Později sice působil jako trenér třetiligové Dukly Hranice, ale to jako zaměstnanec Baníku. Dukla byla tehdy týmem, v němž po dobu základní vojenské služby hráli převážně hráči Baníku Ostrava.

V letech 1994 až 1996 střídal funkci asistenta a hlavního trenéra u ligového A-týmu.

Později působil jako vedoucí mužstva u ligového A-týmu. V této funkci byl také u zisku mistrovského titulu v roce 2004 a také u triumfu v Poháru ČMFS v roce 2005.

V dalším období pracoval jako vedoucí žákovských a mládežnických týmů Baníku, dnes je vedoucím mužstva juniorky Baníku Ostrava.

Úhrnem působí v Baníku Ostrava 46 let, od roku 1978 pracuje v klubu nepřetržitě dlouhých 41 let.

"Byla to pro mě obrovská pocta. Převzít takovou cenu a ocitnout se na Galavečeru mezi takovými osobnostmi českého fotbalu. Strávil jsem v Baníku opravdu kus života, a tento klub se stal mým životním osudem. Jsem vděčný za všechny ty krásné roky, které jsem v Baníku strávil a ještě trávím," řekl Jaroslav Janoš, pro něhož bylo pondělí velmi šťastným dnem. Coby vedoucí týmu baníkovské juniorky byl během dne u toho, když juniorka Baníku dokázala vyhrát 2:1 na Spartě. Dobrá nálada jej provázela i následným Galavečerem LFA, jehož se stal důležitým protagonistou.

 

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA