út 28.12.2021
A-tým

Jaroň, Boula a Cienciala začnou s áčkem

Do zimní přípravy s Baníkem v pondělí nastoupí i tři kmenoví hráči, kteří však na podzim nebyli součástí ligového áčka. Hlásit se trenéru Ondřeji Smetanovi budou Petr Jaroň, Jiří Boula a Lukáš Cienciala.

Dvacetileté pravé křídlo Petr Jaroň na sebe upozornil nejen vynikající produktivitou v dresu juniorky a třinácti góly, které z něj udělaly nejlepšího podzimního střelce MSFL. Z třetí ligy se probojoval i do českého reprezentačního výběru do 20 let.

„Jednoznačně si zaslouží šanci v áčku. S klukama už v závěru podzimu trénoval, dostal se i do nominace na utkání proti Slavii a dáme mu další prostor,“ řekl sportovní ředitel Alois Grussmann.

Příležitost dostávají i střední záložník Jiří Boula a krajní záložník Lukáš Cienciala, kteří hostovali ve druhé lize. Boula, který do Baníku přestoupil v létě a obratem se do Táborska vrátil na hostování, se vyprofiloval v oporu táborského celku, Cienciala zase působil v Dukle.

„Oba kluky jsme sledovali a máme přehled o jejich výkonnosti. Chceme je vidět u nás, proto nastoupí do přípravy,“ řekl Alois Grussmann.

16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
39
Dominik
Janošek
7
Šimon
Falta
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín
22
Filip
Kaloč
30
Viktor
Budinský
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
21
Jiří
Klíma
4
Martin
Chlumecký
50
Ubong
Ekpai
12
Radovan
Murin
25
Jiří
Fleišman