po 9.12.2019
A-tým

Jaromír Nohavica zahrál Baníku

Koncert pro Baník Ostrava. Tak lze asi nejlépe nazvat večer, který strávili fotbalisté Baníku, ale také realizační tým a klubový management v čele s majitelem Václavem Brabcem v pondělí v ostravském klubu Heligonka. Baníkovcům zahrál, zazpíval, povyprávěl a také zarecitoval Jaromír Nohavica. A spolu s ním ostravský hudebník, textař a komik Jiří Krhut. Byl to náramný večer, řekl Jaromír Nohavica po skončení koncertu, během něhož se mu několikrát dostalo ovací vestoje a na konci i poděkování z úst Václava Brabce.

Podobný koncert zorganizoval Nohavica pro Baník už v loňském roce. Prohlásil tehdy, že pokud se Baník dostane do evropských pohárů, připraví podobný koncert znovu. „Že to z nějakých administrativních důvodů nevyšlo a vy ten pohár nakonec letos nehrajete? Nevadí, já vím, že jste si zasloužili tam postoupit. A jestli se to nepovedlo v minulé sezoně, podaří se to v této,“ zdůvodnil zpěvák publiku, co jej přimělo koncert pro Baník přesto coby dar klubu zorganizovat.

Vystoupení ostravské dvojice baníkovské publikum nadchlo. Autor nesmrtelné Komety či Darmoděje sestavil repertoár, jehož první část tvořily písně s fotbalovou tematikou. Jeden z vrcholů večera nastal v okamžiku, když Jiří Krhut přednesl vlastní báseň o současném týmu Baníku. Všichni hráči baníkovského kádru se v ní jmenovitě našli a Heligonka se třásla smíchy. Skvělý kousek. Ostatně sám Jaromír Nohavica, když Krhutovu báseň uváděl, upozornil, že teď se má publikum opravdu nač těšit.

Ve druhé fázi vystoupení přišla na řadu i píseň „Ostravo“, kterou publikum doprovodilo potleskem do rytmu i zpěvem. A když přišel na řadu nezbytný „Fotbal“, Heligonka byla znovu ve varu a hráči, trenéři, vedení klubu i ostatní hosté zpívali stejně nadšeně, jako dvojice umělců na pódiu. „To byl zážitek i pro mě. Z baníkovského publika na mě šla velká síla. A jestli budou kluci v sobotu proti Spartě hrát se stejnou vervou, s jakou dnes zpívali, nemám naprosto o výsledek strach,“ řekl Jaromír Nohavica po skončení koncertu.

V jeho závěru vystoupil na pódium majitel klubu Václav Brabec. Oběma umělcům za celý Baník poděkoval. Předal Jaromíru Nohavicovi dres s podpisy hráčů, a pak jej požádal, aby zahrál „Mám jizvu na rtu.“ Zpěvák vyhověl a hodinku a čtvrt trvající koncert se dočkal skvělé tečky.

25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš
7
Ondřej
Chvěja
9
David
Buchta
17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
18
Tomáš
Zajíc
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
11
Nemanja
Kuzmanović
12
Radovan
Murin