čt 23.2.2023
Aktuální zprávy

Jana Blahová šéftrenérkou žen Baníku

Baník vedle neustálé snahy o zkvalitňování výchovy mladých hráčů pracuje také na vylepšování podmínek pro rozvoj mladých fotbalistek. Proto byla v klubu vytvořena funkce šéftrenérky žen. A tou se stala bývalá hráčka a dnes hlavní trenérka juniorek Baníku Jana Blahová.

"Chceme zefektivnit a sjednotit proces výchovy našich fotbalistek od přípravek až po juniorky tak, aby na sebe tréninkový proces v jednotlivých kategoriích navazoval. A úkolem Jany Blahové je tento proces zastřešit," uvedl Richard Urban, manažer ženského fotbalu v Baníku. "Našim cílem je vychovávat co nejkvalitnější hráčky pro prvoligový tým tak, abychom byli v otázce doplňování ženského týmu soběstační. Podmínky na to v Baníku určitě máme," doplnil Richard Urban.

Také Jana Blahová je přesvědčena o tom, že podmínky pro výchovu fotbalistek má Baník na výborné úrovni. "Díky tomu disponujeme velkým potenciálem, a ten chceme v co možná nejbližší budoucnosti proměnit v co nejkvalitnější prvoligový ženský A-tým," řekl nová šéftrenérka žen Baníku.

28
Filip
Kubala
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
12
Tomáš
Rigo
35
Jakub
Markovič
7
Karel
Pojezný
11
Eldar
Šehić
4
Robert
Mišković
26
Filip
Blažek
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
10
Matěj
Šín
30
Jiří
Letáček
20
Abdullahi
Tanko
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
29
Ladislav
Takács
13
Samuel
Grygar
15
Patrick
Kpozo
0
Paixao da Silva
Ewerton