FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jan Matěj bude hostovat ve Vlašimi, Martin Foltyn v Hlučíně

23.09.2015 | Tomáš Svoboda

V závěru zářijového přestupního okna jsme se po důkladném vyhodnocení všech sportovních i lidských aspektů rozhodli uvolnit na hostování dvojici odchovanců našeho klubu. Devatenáctiletý střední záložník a reprezentant do 20 let Jan Matěj, který s Baníkem prodloužil kontrakt do 30. června 2018, bude hostovat v druholigové Vlašimi. Dvaadvacetiletý středopolař Martin Foltyn bude po zbytek podzimní sezóny nastupovat za třetiligový Hlučín.

Jsme přesvědčeni o tom, že pro oba hráče, kteří by v našem současném prvoligovém kádru nedostávali tolik prostoru potřebného pro rozvoj jejich potenciálu, bude hostování v klubech druhé a třetí ligy ideálním mezistupněm pro opětovný návrat do Baníku. „Kluci potřebují především získat herní praxi a posunout se vpřed z hlediska sbírání fotbalových i životních zkušeností. Druholigový a třetiligový fotbal je pro ně přínosnější než Juniorská liga, kterou si už oba v dostatečné míře prošli,“ říká trenér našeho prvoligového mužstva Radomír Korytář.

Jana Matěje si pro působení ve Vlašimi, kde bude hostovat do konce sezóny, vyhlédl tamní zkušený trenér Vlastimil Petržela. Důležité je, že v případě potřeby si Baník může mladého odchovance, který prodloužil smlouvu do 30. června 2018, během hostování stáhnout zpět do Ostravy. Martin Foltyn, který už v minulých sezónách odehrál 31 ligových zápasů, bude v Hlučíně hostovat do konce podzimní sezóny. V tomto regionálním klubu půl roku působil již v loňském roce, takže se vrací do prostředí, které dobře zná a které mu už jednou pomohlo k cestě zpět do kabiny baníkovského áčka.

Oběma našim odchovancům přejeme úspěšné hostování v nových klubech. Věříme, že to je přínosný krok pro jejich hráčský rozvoj a tedy i pro jejich další působení v Baníku.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA