st 23.9.2015
Aktuální zprávy

Jan Matěj bude hostovat ve Vlašimi, Martin Foltyn v Hlučíně

V závěru zářijového přestupního okna jsme se po důkladném vyhodnocení všech sportovních i lidských aspektů rozhodli uvolnit na hostování dvojici odchovanců našeho klubu. Devatenáctiletý střední záložník a reprezentant do 20 let Jan Matěj, který s Baníkem prodloužil kontrakt do 30. června 2018, bude hostovat v druholigové Vlašimi. Dvaadvacetiletý středopolař Martin Foltyn bude po zbytek podzimní sezóny nastupovat za třetiligový Hlučín.

Jsme přesvědčeni o tom, že pro oba hráče, kteří by v našem současném prvoligovém kádru nedostávali tolik prostoru potřebného pro rozvoj jejich potenciálu, bude hostování v klubech druhé a třetí ligy ideálním mezistupněm pro opětovný návrat do Baníku. „Kluci potřebují především získat herní praxi a posunout se vpřed z hlediska sbírání fotbalových i životních zkušeností. Druholigový a třetiligový fotbal je pro ně přínosnější než Juniorská liga, kterou si už oba v dostatečné míře prošli,“ říká trenér našeho prvoligového mužstva Radomír Korytář.

Jana Matěje si pro působení ve Vlašimi, kde bude hostovat do konce sezóny, vyhlédl tamní zkušený trenér Vlastimil Petržela. Důležité je, že v případě potřeby si Baník může mladého odchovance, který prodloužil smlouvu do 30. června 2018, během hostování stáhnout zpět do Ostravy. Martin Foltyn, který už v minulých sezónách odehrál 31 ligových zápasů, bude v Hlučíně hostovat do konce podzimní sezóny. V tomto regionálním klubu půl roku působil již v loňském roce, takže se vrací do prostředí, které dobře zná a které mu už jednou pomohlo k cestě zpět do kabiny baníkovského áčka.

Oběma našim odchovancům přejeme úspěšné hostování v nových klubech. Věříme, že to je přínosný krok pro jejich hráčský rozvoj a tedy i pro jejich další působení v Baníku.

16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
30
Viktor
Budinský
24
Jan
Juroška
12
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
33
Ondřej
Kukučka
7
Ondřej
Chvěja
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
5
Adam
Jánoš
13
Roman
Potočný
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
4
Yira
Sor
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
18
Tomáš
Zajíc
17
Muhammed
Sanneh
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
8
Jaroslav
Harušťák
25
Jiří
Fleišman