čt 4.2.2021
A-tým

Jan Laštůvka prodloužil!

Baník a Jan Laštůvka nadále spolu! Osmatřicetiletý brankář dnes s Baníkem prodloužil smlouvu do konce příští sezony.

Poslední aktivně hrající šampion z roku 2004 s věkem neztrácí nic ze svých dovedností a i na prahu čtyřicítky je pořád v nejlepší formě, ze které dlouhodobě těží i Baník. Není divu, že si ho vedení klubu pojistilo prodloužením kontraktu.

„S panem Brabcem jsme byli domluveni za minutu, když to trošku přeženu. Byla to rychlovka, protože obě strany měly zájem se dohodnout. Chci tady pokračovat, cítím se dobře a jsem rád, že jsme se domluvili,“ řekl Jan Laštůvka, který v památném ročníku 2003/2004 s tehdejším Baníkem dokráčel až k titulu.

"Honza je nejen skvělý gólman, ale i profík každým coulem a velká osobnost, vedle které mohou růst naši mladí hráči. Jsme velmi rádi, že v Baníku zůstává na další období a věřím, že naše spolupráce bude pokračovat i do budoucna," prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Jan Laštůvka tak může pokračovat i ve svém šplhání historickou tabulkou českých gólmanů s čistým kontem. Nyní je se 142 nulami v pořadí Klubu ligových brankářů týdeníku GÓL na pátém místě společně s baníkovskou legendou Luďkem Mikloškem.

33
Eldar
Šehić
25
Jiří
Fleišman
13
Daniel
Smékal
1
Martin
Hrubý
18
Robert
Mišković
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
5
Jiří
Boula
26
Muhamed
Tijani
19
David
Lischka
30
Jiří
Letáček
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
14
Petr
Jaroň
3
Muhammed
Sanneh
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta