čt 4.2.2021
A-tým

Jan Laštůvka prodloužil!

Baník a Jan Laštůvka nadále spolu! Osmatřicetiletý brankář dnes s Baníkem prodloužil smlouvu do konce příští sezony.

Poslední aktivně hrající šampion z roku 2004 s věkem neztrácí nic ze svých dovedností a i na prahu čtyřicítky je pořád v nejlepší formě, ze které dlouhodobě těží i Baník. Není divu, že si ho vedení klubu pojistilo prodloužením kontraktu.

„S panem Brabcem jsme byli domluveni za minutu, když to trošku přeženu. Byla to rychlovka, protože obě strany měly zájem se dohodnout. Chci tady pokračovat, cítím se dobře a jsem rád, že jsme se domluvili,“ řekl Jan Laštůvka, který v památném ročníku 2003/2004 s tehdejším Baníkem dokráčel až k titulu.

"Honza je nejen skvělý gólman, ale i profík každým coulem a velká osobnost, vedle které mohou růst naši mladí hráči. Jsme velmi rádi, že v Baníku zůstává na další období a věřím, že naše spolupráce bude pokračovat i do budoucna," prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Jan Laštůvka tak může pokračovat i ve svém šplhání historickou tabulkou českých gólmanů s čistým kontem. Nyní je se 142 nulami v pořadí Klubu ligových brankářů týdeníku GÓL na pátém místě společně s baníkovskou legendou Luďkem Mikloškem.

24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
7
Šimon
Falta
10
Matěj
Šín
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
50
Ubong
Ekpai
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
39
Dominik
Janošek
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
4
Martin
Chlumecký
29
Ladislav
Takács
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil