čt 4.2.2021
A-tým

Jan Laštůvka prodloužil!

Baník a Jan Laštůvka nadále spolu! Osmatřicetiletý brankář dnes s Baníkem prodloužil smlouvu do konce příští sezony.

Poslední aktivně hrající šampion z roku 2004 s věkem neztrácí nic ze svých dovedností a i na prahu čtyřicítky je pořád v nejlepší formě, ze které dlouhodobě těží i Baník. Není divu, že si ho vedení klubu pojistilo prodloužením kontraktu.

„S panem Brabcem jsme byli domluveni za minutu, když to trošku přeženu. Byla to rychlovka, protože obě strany měly zájem se dohodnout. Chci tady pokračovat, cítím se dobře a jsem rád, že jsme se domluvili,“ řekl Jan Laštůvka, který v památném ročníku 2003/2004 s tehdejším Baníkem dokráčel až k titulu.

"Honza je nejen skvělý gólman, ale i profík každým coulem a velká osobnost, vedle které mohou růst naši mladí hráči. Jsme velmi rádi, že v Baníku zůstává na další období a věřím, že naše spolupráce bude pokračovat i do budoucna," prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Jan Laštůvka tak může pokračovat i ve svém šplhání historickou tabulkou českých gólmanů s čistým kontem. Nyní je se 142 nulami v pořadí Klubu ligových brankářů týdeníku GÓL na pátém místě společně s baníkovskou legendou Luďkem Mikloškem.

20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
66
Denis
Granečný
30
Viktor
Budinský
7
Ondřej
Chvěja
19
David
Lischka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš
8
Jaroslav
Harušťák
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
13
Roman
Potočný
23
Jaroslav
Svozil
32
Lukáš
Budínský
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Yira
Sor
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
21
Jiří
Klíma