st 31.5.2023
A-tým

Jan Laštůvka a Nemanja Kuzmanovič končí

Dvojice dlouholetých opor končí své hráčské angažmá na Bazalech. Jan Laštůvka a Nemanja Kuzmanovič už v Baníku nebudou pokračovat.

„Bylo to pro nás opravdu nesmírně složité rozhodnutí. Víme, jak dlouho tady oba kluci jsou, speciálně Honza, který v Baníku začínal už jako dorostenec, získal tu titul a je to skutečně hráč, kterému na Baníku záleží. I Kuzma už je tu více než pět let, taky pro klub odvedl spoustu dobré práce. Bylo to pro nás hodně těžké. Ale věk se nedá zastavit a my cítíme, že je třeba kádr už začít trochu omlazovat,“ vysvětlil šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Jan Laštůvka má v Baníku platnou smlouvu a od klubu obdržel nabídku na další spolupráci. „S jeho kariérou a zkušenostmi a vztahem k Baníku bychom o něj samozřejmě nechtěli přijít. Je to ještě na dalším jednání mezi námi a Honzou, i on má nějaké své představy, ale byli bychom velmi rádi, kdyby tady zůstal,“ řekl Luděk Mikloško.

„Vzal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou. Potřebuju si to sám pořádně promyslet, jestli budu pokračovat, nebo se vydám jiným směrem,“ řekl čtyřicetiletý kapitán Baníku.

Rovněž Nemanja Kuzmanovič je v Baníku pod smlouvou až do příštího léta. „Je to všechno otázka dalších jednání. Ctíme fakt, že Kuzma u nás má stále platný kontrakt a proto jakékoliv další kroky musí proběhnout v oboustranné shodě klubu a hráče. Pokud by dostal pro něj zajímavou nabídku, nechceme mu dělat žádné problémy. Ale jak říkám, je to otázka dalších jednání. Velmi rádi bychom se pak s oběma hráči adekvátně rozloučili na stadionu společně s fanoušky při ligovém utkání,“ uvedl Luděk Mikloško.

6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
7
Karel
Pojezný
70
David
Fadairo
77
Gigli
Ndefe
26
Filip
Blažek
35
Jakub
Markovič
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
15
Patrick
Kpozo
11
Eldar
Šehić
1
Martin
Hrubý
10
Matěj
Šín
24
Jan
Juroška
37
Matej
Madleňák
20
Abdullahi
Tanko
28
Filip
Kubala
13
Samuel
Grygar
12
Tomáš
Rigo
17
Michal
Frydrych
32
Paixao da Silva
Ewerton
5
Jiří
Boula
30
Jiří
Letáček
4
Robert
Mišković
99
Ladislav
Almási