čt 29.10.2020
A-tým

Jan Laštůvka: Věřím, že se to rozběhne

Trénují naplno jako v rozehrané sezoně, a přesto nehrají zápasy. Baníkovci ani další ligové týmy zatím neví, kdy by se FORTUNA:LIGA znovu mohla rozběhnout. „Potřebovali bychom už mít nějaký záchytný bod,“ říká kapitán Jan Laštůvka.

Jaké to je připravovat se, aniž byste věděli, kdy se začne hrát?

Komplikované. Trénujeme naplno, ale pro nějaké časování, ladění a vlastně i udržování formy potřebujete znát nějaký program. Takhle nevíme, co bude. Makáme, jako by se normálně hrála liga. Žádná volna, žádné úlevy. Chybí jenom ten cíl před námi, který je vždy utkání.

Podle některých náznaků se mohla liga opět rozjet začátkem listopadu, ale už je jisté, že restart soutěže se znovu oddálil.

Nikdo situaci nezlehčuje, není to jednoduché. Ale taky si myslím, že ve sportovním prostředí byl fotbal, pokud jde o prevenci, bezkonkurenční. Kluby do toho daly ze svého dost finančních prostředků, testovalo se před každým kolem, což zabránilo riziku skupinového přenosu. Pokud se objevil nějaký pozitivní případ, bylo to podchyceno včas a nedošlo k žádné kolektivní nákaze. Myslím si, že zápasy v profesionálním fotbale za těchto okolností nejsou rizikové, pokud jde o šíření viru mezi týmy a hráči, a mohli bychom tedy normálně dělat svou práci. 

Pokud by se začalo hrát, nepochybně bez diváků. Jaké to je pro vás hrát fotbal před prázdnými tribunami?

Je to špatné, co si budeme povídat. Fotbal se hraje pro lidi, to je vlastně smysl každého sportu. Ještě pro nás v Baníku, kde jsou fanoušci opravdu tím dvanáctým hráčem a v zápase vám můžou hodně pomoct. Bez fanoušků to nemá atmosféru. Ale doba je zlá a ústupky musí udělat všichni. Je jasné, že plné stadiony hned tak neuvidíme. Než několik měsíců vůbec nehrát a úplně to zastavit, tak je asi menší zlo to chvíli vydržet bez diváků. I mezi lidmi cítím, že jim fotbalové zápasy chybí a nějakou dobu by to u televize snad překousli. 

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Jakub
Pokorný
0
Jan
Laštůvka
0
Gigli
Ndefe
0
Daniel
Tetour
0
Jan
Juroška
0
Adam
Jánoš
0
Radovan
Murin
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Jakub
Drozd
0
Patrizio
Stronati
0
Daniel
Holzer
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Ondřej
Šašinka
0
Filip
Kaloč
0
David
Buchta
0
Tomáš
Zajíc
0
Ondřej
Kukučka
0
Jiří
Fleišman
0
Jaroslav
Svozil
0
Viktor
Budinský
0
Muhammed
Sanneh