po 15.6.2020
A-tým

Jan Laštůvka: Teď to bude kdo s koho!

Byl znovu velkou oporou svého týmu. Jan Laštůvka odchytal v Liberci výborný zápas a v kritických momentech své spoluhráče podržel. Jak vnímal průběh zápasu v Liberci on? Jak je spokojen se získaným bodem? Dočtete se v našem rozhovoru.

Jak hodnotíte průběh utkání?

My jsme věděli, jak bude Liberec hrát. Že má rychlostní hráče směrem dopředu. Ze začátku jsme tam v jednom momentě trochu zaspali, oni to sehráli dobře, ale naštěstí to neproměnili a gól z toho nebyl. Pak jsme si vytvořili nějaké šance po standardních situacích, kterých jsme měli hodně. Nebyli jsme, bohužel, produktivní.

Jste se získaným bodem spokojeni?

Jeli jsme do Liberce hlavně s tím, že nesmíme prohrát. Aby nám Liberec neodskočil na pět bodů. Spíš jsme chtěli něco urvat, ať je přeskočíme, to se nám, bohužel, nepovedlo. Zůstali jsme ale v té šestce a teď ty zápasy budou kdo s koho. Těch pět zápasů budeme muset odjezdit.

Hned v úvodu jste svůj tým podržel vynikajícím zákrokem a přidal jste i další…

Minule v zápase se Slavií jsem dostal gól hned ve 12. minutě. A ještě po mé chybě. Takže teď mi to naopak pomohlo. Taková věc gólmana rozchytá a pak se mu chytá lépe. Ale od toho tam jsem, abych některé ty šance pochytal.

Jaké šance má Baník ve skupině o titul?

Hrát se dá s kýmkoliv. I když si někdo může říct, že Slavia a Plzeň jsou někde jinde. Ale budeme hrát doma, i když nebude plný stadion. My se ale musíme vydat a odehrát těch pět zápasů na sto procent.

8
Jaroslav
Harušťák
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
12
Radovan
Murin
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
4
Yira
Sor
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
19
David
Lischka
66
Denis
Granečný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
33
Ondřej
Kukučka
99
Ladislav
Almási
13
Roman
Potočný
21
Jiří
Klíma
7
Ondřej
Chvěja
20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč