FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Jan Laštůvka: Soustředíme se jen na sebe

16.05.2018 | Redakce

Duel s Karvinou by pro něj mohl být zvlášť pikantní. Gólmana Jana Laštůvku ale v pětatřiceti letech už nic jenom tak nerozhází. „Asi to bude vyhecované, ale musíme do toho jít s klidnou hlavou. Pořád to máme ve svých rukou,“ řekla velká jarní opora Baníku.

Jak vnímáte blížící se zápas proti klubu z města, ze kterého pocházíte a za který jste donedávna chytal?

Pro fanoušky to samozřejmě hodně zajímavé. Hrajeme o všechno, hrajeme v mém rodném městě a proti týmu, ve kterém jsem působil. Mám tam hodně kamarádů a vlastně skoro všichni hráči z loňska tam pořád jsou. Ale navzájem se ani nějak nehecujeme. Věřím, že si s klukama po zápase normálně podáme ruce a budeme soupeři jenom těch devadesát minut na hřišti. Všichni dobře víme, o co hrajeme. My do toho musíme jít s klidnou hlavou a koncentrovaní.

Nebude to však ztíženo velkým významem zápasu?

Pro nás rozhodně ne! My, tedy od chvíle, co jsem do Baníku přišel, jsme pod tlakem od prvního jarního kola. Honíme body od prohry se Slováckem. Prostě v tomhle napětí žijeme tři měsíce. Nemá cenu mít z něčeho strach. Přijede navíc hodně lidí z Ostravy, budeme mít skvělou podporu na tribunách.

Co v takovém utkání bude rozhodovat?

Je jasné, že to bude boj, že to bude vyhecované. Oba týmy hrají o bytí a nebytí. Když to zvládneme, budeme zachránění. Když Karviná, bude to mít ve svých rukou. Těch možností je pořád spousta a může se rozhodovat až v posledním kole. Já opakuji, že nesmíme být přemotivovaní. 

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA