út 2.2.2021
A-tým

Jan Laštůvka: Na góly se nadřeme

Také díky němu se Baník pyšní druhou nejlepší prvoligovou obranou. Kapitán Jan Laštůvka vychytal v sezoně šest čistých kont, lepší defenzivu už má jen Slavia. „Je fajn, že moc gólů nedostáváme, ale musíme je začít i dávat.“

O ÚVODU JARA

"Víme, kde nás tlačí bota: strašně se nadřeme na šance a góly. Když už nějakou šanci máme, nedotáhneme to. Myslím si, že je to spíše záležitost psychického rázu, je to o hlavě. Je fajn, že moc gólů nedostáváme a směrem dozadu nám hra celkem funguje, ale bez gólů nemůžeme ani vyhrát."

O BODOVÉM ZISKU V LEDNU

"Nemůžeme být spokojeni. Je to takové nahoru dolů, když máme udělat krok, abychom se udrželi s první čtyřkou a zůstali na kontakt, tak to nezvládneme. Mrzí nás hlavně domácí ztráty, tady bychom neměli prohrávat. Je to jako na kolotoči."

O BUDĚJOVICÍCH

"Další těžký zápas. Budějovice začaly jaro perfektně. Nejprve zvládly zápasy, ve kterých byly papírovým favoritem, teď udělaly bod na Slovácku. Už na podzim ukázaly svoji sílu u nás. Náročné utkání, ale máme na to, abychom tam uspěli. Věřím, že hlavně dáme nějaký gól a protrhneme to."

50
Ubong
Ekpai
39
Dominik
Janošek
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
29
Ladislav
Takács
7
Šimon
Falta
6
Daniel
Tetour
14
Petr
Jaroň
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
4
Martin
Chlumecký
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
10
Matěj
Šín
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
5
Jiří
Boula